آنچه باید از معلمان خود درباره درمان زردی نوزاد می پرسیدید

نوزادان یا شیرخوارانی که سن کمتر از 3 ماه دارند، در صورتیکه دچارعلائم عفونت خونی و بخصوص تب شوند باید حتماً توسط پزشک دیده شوند و آزمایشات لازم جهت ارزیابی و تشخیص منبع عفونت درخواست شود و به طور دقیق مورد مراقبت قرار گرفته و درمان نیز باید در بیمارستان انجام شود. نوزادان نارسی که بخصوص و در بخش ICU نوزدان (بخش مراقبت ویژه نوزادان) بستری می شوند بدلیل ضعف سیستم ایمنی و انجام اقدامات خاص نظیر داشتن سرم، وجود لوله های مختلفی که به بدنشان متصل است و همچنین تنفس از طریق لوله و دستگاه تهویه، نسبت به بروز عفونت خونی بسیار حساس و مستعد می باشند. وجود عفونت خونی و با حتی شک به آن در نوزادن و شیرخوارن کوچک مستلزم مراقبتهای ویژه و انجام اقدامات درمانی بیمارستان می باشد تا در آنجا آنتی بیوتیکها از طریق رگ و به مدت حداقل 48 ساعت تجویز شود. توجه3: برخی از بیمارستانها از برند بیمارستان بودن خود استفاده کرده و قیمتها را تا 150 هزار تومان یا بیشتر ممکن است بالا ببرند در حالی که اثر بخشی دستگاه با بقیه تفاوتی ندارد. ᠎Da​ta was c re ated by GSA  Content Generator Demov er sion.

در این گروهها سیستم ایمنی به خوبی شکل نگرفته است و هنوز توان مقابله با انواع عفونتها را پیدا نکرده، همین علت است که گفته می شود باید درمان عفونت نوزادان در بیمارستان صورت گیرد. اگر پوست در محلی که مادر فشار داده بود، زرد به نظر میرسد، احتمالاً کودک به زردی خفیف مبتلا است. حتما تابهحال اصطلاح زردی نوزاد را شنیده یا نوزادانی را دیدهاید که پس از تولد به زردی مبتلا هستند. بر اساس طب سنتی زردی یک بیماری صفراوی (آتشی) است به زبان ساده تر و به اصطلاح سنتی نوراد مبتلا به زردی آتش گرفته است اما جای نگرانی وجود ندارد چرا؟ اگر بخواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم که روند درمان زردی چند روز طول میکشد باید بگوییم که به صورت کلی در علم پزشکی هیچ وقت نمی توان چیزی را به صورت دقیق پیش بینی کرد ، به عنوان مثال شما یک سرما خوردگی ساده را نیز در نظر بگیرید .

دو نفر که همزمان باهم دچار بیماری سرماخوردگی می شوند ممکن یکی از افراد در یک هفته به صورت کامل بهبود پیدا کند اما در فرد دیگر ممکن است این پروسه در مدت کمتر یا بیشتری طول بکشد . معمولاً قبل از آنکه تشخیص قطعی شود، پزشکان تجویز آنتی بیوتیک را شروع می کنند زیرا تا انجام آزمایشات کامل و نتیجه آنها دو تا سه روز زمان لازم است. از آنجائی که علائم عفونت خونی در بسیاری از نوزادن و شیرخوران مبهم می باشد، تستهای آزمایشگاهی دارای نقش اساسی در تشخیص این بیماری هستند. نامهای دیگر این حالت مسمومیت خونی یا وجود باکتری در خون می باشد. دکتر حسن ابوالقاسمی (رئیس انجمن خون و سرطان کودکان ایران) با اشاره به اینکه حجامت پشت لاله گوش نوزاد برای درمان زردی به هیچ عنوان تایید نمیشود ادامه داد : طب سنتی باید به پیشگیری از بیماریها و همچنین سلامت تغذیه مردم بپردازد و حق دخالت در درمان بیماریها ندارد. و همچنین استفاده از قطره بیلی ناستر هم میتواند گزینه خوب و مطمئنی باشد که در واقع عصاره ی همان شیر خشت قدیمی ست و کاملا گیاهی .

گیاهانی نظیر ترنجبین و شیرخِشت یکی از رایج ترین نسخه های طب سنتی برای درمان زردی نوزادی ست اما همانطور که عنوان شد حتما تحت نظر متخصص. زردی که اسم علمی آن هایپر بیلیروبینمی است یکی از بیماری های نسبتا شایع در دوران نوزادی است و همانطور که از اسمش پیداست باعث تغییر در رنگ پوست نوزاد می شود. یکی از علل پدید امدن زردی در نوزاد می تواند شیر مادر باشد . اگر عفونت به سرعت درمان نشود و یا اصلاً درمان نشود، بخصوص در نوزادان می تواند منجر به مرگ شود. بعد از تولد ، کبد کودک آغاز به انجام این کار می کند. اگر نوزاد شما بعد از تولد زودتر از 72 ساعت ترخیص شد، دو روز بعد از ترخیص لازم است برای زردی نوزاد مراجعه به پزشک داشته باشید. 1. در دسته اول نوزادانی قرار دارند که به روش سزارین به دنیا آمده اند و با توجه به اینکه هنوز قدرت شیردهی در بدن مادر نوزاد پدید نیامده است مادر نمی تواند آن حجم که لازم است به نوزاد خود شیر دهد . لذا عدم شروع درمان و منتظر ماندن برای جواب می تواند به عفونت اجازه دهد که بصورت کامل در بدن منتشر شده و منجر به بروز عواقب وخیمی شود.

​Th᠎is w as creat​ed ​with GSA​ Con᠎tent Gen erat or DEMO !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *