ضروری درمان زردی نوزاد برنامه‌های تلفن هوشمند

1. ترنجبین کاملاً شیرین است و لذا این دارو نیاز به شیرین کردن ندارد. 1. مجموع خون خارج شده از بدن نوزاد در این روش بیش از چند قطره نیست – یعنی بسیار کمتر از یک بار خونگیری برای اقدامات تشخیصی و یا درمانی در طبّ کلاسیک – و لذا از این بابت مشکلی به وجود نمی آید. این نکته هم قابل توجیه است؛ چرا که پسرها به نسبت دخترها مزاج گرم تر و خشک تری دارند و بنابراین بیماری های ناشی از گرمی و خشکی یعنی بیماری های صفراوی(مثل همین زردی) در آنها بیشتر دیده می شود. استفاده از ادویه ها و به خصوص ادویه های تند مانند فلفل ، سبب التهاب یا تخریب سلول های کبدی می شود زیرا طبع صفرا گرم و خشک است و نوزاد نمی تواند این طبع را تحمل کند. برای این منظور، میتوانید آب جوانه گندم را به شیر خشک کودک اضافه کنید یا به عنوان میوههای مغذی از آب انار برای رفع این بیماری استفاده کنید. همچنین این مجموعه با آزمایشگاههای معتبر نیز همکاری دارد.بهتر است آزمایشات را بصورت کامل انجام دهید تا از سلامتی خود مطمئن شوید و برای این امر میتوانید از چکاپ کامل در منزل تیم حرفهای و متخصص هومکا بهرهمند شوید. Th᠎is data was g en erated wi᠎th GSA Con tent Gener ator D​em ov᠎ersi on.

اگر کودک نیازی به فتوتراپی نداشته باشد، میتوانید به صورت طبیعی و با نور خورشید هم زردی نوزاد را برطرف کنید. نوزادانی که داروهایی مثل فنوباربیتال یا داروهای طب سنتی مصرف نمودند و نوزادان با شواهد بالینی و آزمایشگاهی به نفع بیماری کبد، همولیز و یا دارای بیلی روبین مستقیم بالاتر از 5/1 میلی گرم از مطالعه خارج شدند. واقعیت این است که پزشکان بارها و بارها تأکید می کنند که استفاده از لیموشیرین، داروهای گیاهی و حتی آب قند برای بهبود زردی مفید نیست و در روند درمان این بیماری هیچ تأثیری ندارد. شاید معروف ترین داروهای ضدّ زردی نوزاد در کشور ما، این دو دارو باشند؛ به نحوی که از قدیم معمولا این دو دارو جزئی از سیسمونی نوزاد به حساب می آمده اند. 4. علاوه بر نوزاد، مادر او نیز می تواند این دارو را مصرف کند. 3. اگر پزشک مجرّب، فرزند شما را حجامت کند تقریباً محال است که جای خراش ها روی پوست زیبا و ظریف او باقی بماند. ظاهر زرد رنگ نشانه افزایش رنگدانه خون یا بیلی روبین است که در قسمتهایی از پوست ته نشین میشود. میانگین بیلی روبین مستقیم بعد از درمان بین دو گروه مورد (1/0±4/0 میلی گرم در دسی لیتر) و شاهد (1/0±5/0 میلی گرم در دسی لیتر) اختلاف معنی داری نداشت.

میانگین بیلی روبین غیر مستقیم در گروه شاهد 4/1±7/11 میلی گرم در دسی لیتر و در گروه مورد 6/1±4/12 میلی گرم در دسی لیتر بود و بیلی روبین مستقیم در گروه شاهد 1/0±4/0 میلی گرم در دسی لیتر و در گروه شاهد 1/0±5/0 میلی گرم در دسی لیتر قبل از درمان بود که بین دو گروه اختلاف معنی داری نداشت. از پزشک در مورد بهترین گزینه شیردهی برای کودک خود سوال کنید. 1- با درمان زردی نوزاد به وسیله لامپ زردی استاندارد خانگی در منزل دیگر نیاز به بستری در بیمارستان نیست و میتوان با اجاره لامپ زردی نوزاد، در منزل زردی نوزاد را درمان نمود. لامپ های خورشیدی مخصوص، یک درمان جایگزین فتوتراپی در بیمارستان هاست. قیمت این نوع لامپ ها به گونه ای است که کلینیک های درمانی بیمارستان ها می توانند این نوع لامپ را حتی به صورت عمده خریداری کنند. به تجربه ثابت شده است که مصرف سیراب-شیردان از سوی مادر هم به کم شدن زردی نوزاد کمک می کند.

نی نی سایت: زردی نوزادان را بیشتر مادر و پدرها تجربه کرده اند. البته معمولاٌ مقدار این ماده در نوزادان 3-5 روزه بیشتر است. در مادرانی که طبع گرم تر یا تحمّل بیشتری دارند می توان عرقیات خنک دیگر(مثل عرق گشنیز، بید، خارشتر و همیشه بهار) یا جوشانده گیاهانی مثل عنّاب، سپستان، بنفشه، همیشه بهار، خطمی، پنیرک، تخم گشنیز، تخم کاسنی، تخم کاهو، تخم خرفه، پوست بید و مانند آنها را هم به برنامه درمانی اضافه کرد. آیا دستگاه زردی نوزاد خطری برای مراقبین ایجاد می کند؟ مقدار زیاد بیلی روبین میتواند سمی باشد و باعث ایجاد زردی شود. با این عمل مقدار زیادی از بیلی روبین از خون و بافت های بدن او خارج می گردد. در غیر این صورت ممکن است این کار باعث افت حرارت بدن نوزاد شود. البته در این مورد، توجّه به مزاج مادر و ظرفیت تحمّل کبد او بسیار مهم است و نباید در این کار افراط کرد؛ به نحوی که مادر دچار علایم غلبه سردی در بدنش شود (خواب آلودگی، احساس کسالت و کوفتگی، افسردگی، احساس سرما در بدن، رنگ پریدگی، نفخ معده، زیاد و کم رنگ شدن ادرار و …). مواد و روشها: این مطالعه کار آزمایی بالینی به صورت دو سو کور بر روی 56 نوزاد که بطور تصادفی به دو گروه مورد و شاهد تقسیم شده بودند، انجام شد. This ᠎po​st w as done by G᠎SA Content G ener᠎ator D emov er si​on!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *