10 دلیل برای دوست داشتن درمان زردی نوزاد جدید

زردی اغلب در نتیجه یک اختلال زمینهای اتفاق میافتد که یا باعث تولید بیلی روبین بیش از حد شده و یا مانع خروج بیلی روبین از کبد میگردد. زردی زمانی در نوزادان اتفاق میافتد که سطح بالایی از بیلیروبین در خون آنها وجود داشته باشد. برای درمان زردی یکی از دستگاه هایی که عوارض جانبی آن بسیار کم می باشد و می توان گفت که عوارضی ندارد دستگاه زردی نوزاد (فتوتراپی نوزاد) است. برای بیشتر نوزادان این زردی موقتی است و ظرف چند روز به خودی خود و یا با یک درمان ساده همچون اجاره دستگاه زردی نوزاد در منزل بدون نیاز به بستری درمان می شود.. اگر سطح بیلیروبین بسیار بالا باشد یا سرعت بالا رفتن آن زیاد باشد، نوزاد نیاز به درمان خواهد داشت. دقت کنید که نوزاد را به خوبی با شیر مادر یا شیرخشک تغذیه کنید. نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می شوند در چند روز اول زندگی باید 8 تا 12 بار مورد تغذیه شیر مادر قرار بگیرند. همه نوزادان باید طی 5 روز ابتدای تولد برای زردی چک شوند. Th is a​rt᠎icle has be en gener at​ed wi​th GSA᠎ Content Gen​er ator DE​MO!

بیشتر بیمارستانها در 24 ساعت ابتدای تولد نوزاد، سطح بیلیروبین همه نوزادان را چک میکنند. همه زنان باردار میبایست برای شناسایی گروه خونی و پادتنهای غیرمعمول آزمایش خون بدهند. تا در فرصتی کوتاه برای شما ارسال گردد. در نوزادان نارس ممکن است زردی طی ۵ تا ۷ روز اول ظاهر شده و در هفتهی سوم پس از زایمان بهبود پیدا کند. خطر زردی حاد با حداقل 8 تا 12 مرتبه در روز شیر دادن به نوزاد ی چند روز ابتدای تولد مراقبت خوب از او کمتر میشود. هر دو نوع عموما بی خطر هستند. این تست از انتقال بیماری ها، باکتری ها و یا خطر ابتلا به عفونت نوزاد در محیط های آلوده را کاهش می دهد چون شما با تهیه این تست در خانه سطح بیلی روبین را اندازه بگیرید. وجود شیر و شکر باعث می شود تا محیط حفره دهان برای رشد باکتری ها ایده آل باشد. وقتی جنین در رحم مادر رشد میکند، جفت بیلیروبین را از بدن نوزاد بیرون میکشد. جفت عضوی است که در طول بارداری برای غذا دادن به نوزاد رشد میکند. به ندرت برای تغذیه نوزاد از سرم استفاده میشود. اما بسیاری از نوزادان دارای برخی از نوع زردی و بیلیروبین هستند که در عرض چند روز اول پس از تولد بالاتر از 5 میلی گرم در دسی لیتر می باشد.

Th is data has  been cre᠎ated with the help ᠎of G SA Content G enerator ​DEMO.

نوزاد در یک تختخواب بسته و گرم زیر نورهای مصنوعی قرار میگیرد. اگر سطح بیلیروبین در بدن نوزاد خیلی بالا نباشد یا به سرعت بالا نرود، میوانید فوتوتراپی را در خانه با پتوی فایبراپتیک انجام دهید که نورهای ریزی در آن وجود دارد. گاهیاوقات برای نوزادانی که سطح بیلیروبین در بدنشان بسیار بالاست از نورهای آبی خاصی استفاده میشود که به آن فوتوتراپی میگویند. داشتن رژیم غذایی سالم برای پیشگیری از این عارضه در مادران باردار ضرورت دارد. نور درمانی اجازه می دهد گلبول های قرمز در زیر پوست از بین رفته و همچنین از خون و پوست خارج شده و دفع شود. یکی دیگر از روشهای درمانی بسیار موثر برای نوزادان مبتلا به زردی حاد، ایمونوگلوبولین درون وریدی است. برای هر نوزادی که به نظر دچار زردی میشود، سطح بیلیروبین بدن او فورا اندازهگیری میشود. در یک مطالعه که این پیامد را گزارش کرده بود، در مقایسه بین مکمل مایعات IV و عدم مکمل مایعات، هیچ نوزادی در هیچ کدام از گروهها دچار انسفالوپاتی بیلیروبینی نشده بود. واین آرمایشات از آزمایش غربالگری در اوایل تولد در ۵روزگی ڪه بهداشت انجام میدهد ڪاملا متفاوت است. زردی شیر مادر با زردی شیرخوارگی متفاوت است. اگر زردی ناشی از سرطانهای لوزالمعده یا مجاری صفراوی باشد، شایع ترین علامت درد شکم است.

در دوران بارداري بدن شما از طريق جفت بيلي روبين اضافي نوزاد را دفع مي كند ولی بعد از تولد، نوزاد باید خودش اين ماده را دفع كند. ناحیه تناسلی کودک شما نیز باید دارای پوشش مناسب باشد، معمولاً پوشکهای یکبارمصرف بهترین گزینه هستند. در صورت خوش خیم بودن سطح بیلی روبین معمولاً خود به خود کاهش می یابد. بررسی و درمان های اولیه و زود هنگام زردی نوزادان می تواند از بروز عوارض جدی جلوگیری کند. شبکه سراسری درمان زردی نوزاد در منزل را در شهر پردیس راه اندازی کرده . بالا بودن سطح بیلیروبین باعث زرد شدن پوست و سفیدی چشمهای نوزاد میشود که به این بیماری زردی گفته میشود. در بعضی از نوزادان، نارسایی کونژوگه شدن (که در نوزادان زودرس شدیدتر است)، همراه با افزایش مقدار گلبولهای سرخی که از بین میروند، باعث میشود که دفع بیلیروبین به خوبی انجام نشود. یرقان در نوزادان زودرس که قبل از هفته 38 بارداری متولد شدهاند و برخی از نوزادانی که از شیر مادر تغذیه میکنند شایعتر است. چگونه در جنوب شهر تهران از هوم سرویز برای آزمایش زردی نوزاد استفاده کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *