14 روز تا اجاره دستگاه زردی نوزاد بهتر

هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد اگر کودک شما به آن مبتلا شود. اکثر نوزادان تازه متولد شده با زردی متولد می شوند و به سختی به هیچ درمانی نیاز دارد. زردی نوزاد با نام علمی neonataljaundice عارضه ایست که 60% نوزادان تازه متولد شده بخصوص در هفته اول تولد به آن مبتلا می شوند.بالا بودن سطح رنگدانه ای به نام بیلی روبین در خون موجب زردی پوست می شود.در زمان بارداری کبد مادر بیلی روبین جنین را دفع می کند..بعد از تولد مدت زمانی طول می کشد تا کبد نوزاد فعالیتش را شروع کند و وظیفه دفع بیلی روبین را خودش انجام دهد.این تاخیر کبد باعث تجمع این رنگدانه در خون نوزاد شده و در زیر پوست و سفیدی چشم او رسوب می کند و موجب زرد شدن آنها می شود.وجود مقدار زیاد بیلروبین در خون نوزاد هیپربیلی روبینمی نامیده میشود که این مقدار زیاد خطر آفرین است. شیر دهی مکرر مادر به نوزاد باعث می شود تا کودک از طریق ادرار و مدفوع بیلی روبین جمع شده در خون را به راحتی و بهتر دفع شود.کودکانی که دچار زردی و یرقان هستند معمولا خواب آلوده هستند و بیشتر می خوابند و دیرتر نیز بیدار می شوند و مادر باید نوزاد را برای شیر دهی مکرر بیدار کند. Po st has been c᠎reated by G SA Content G​enerator DEMO .

اشعه خورشید به کاهش میزان بیلی روبین در خون و درمان زردی کمک می کند. تغذیه کودک با ۸ تا ۱۲ بار در روز در چند روز اول ، کمبود آب در بدن کودک را تضمین می کند ، که به بیلی روبین کمک می کند تا سریعتر از بدن او عبور کند. اگر می خواهید از این روش سنتی برای درمان زردی نوزاد استفاده کنید باید هنگام حمام نوزاد مقدار کمی از گل ختمی و گل بنفشه را به آب گرم اضافه کنید و نوزاد خود را با این آب استحمام کنید اما باید در نظر داشته باشد قبل استفاده از این موارد حتما با پزشک مشورت شود . برای زردی خفیف می توانید از درمان های خانگی کمک بگیرید (البته بعد از مشورت با پزشک). با این حال ، قبل از آزمایش این روش های درمانی باید با پزشک مشورت کرد. یکی از نگرانی هایی که والدین در هنگام تولد نوزاد خود دارند احتمال دچار شدن به زردی می باشد.زردی در بیشتر نوزادان تازه متولد شده وجود دارد و با معاینات اولیه پزشک نیز مشخص می شود و نوزاد باید تحت درمان در بیمارستان و یا در منزل قرار بگیرد و در اکثر مواقع نیز در عرض چند روز بهبود پیدا می کنند ولی باید علائم بالینی نوزادان مورد بررسی قرار بگیرد .در این مقاله نیز روش های درمان زردی بدون دستگاه فتوتراپی را شرح خواهیم داد.  Th​is art​icle h᠎as been gen erated with the  help of GSA Con tent Gener at or DEMO.

اگر مقدار زردی در نوزاد بالا بود طبق نظر دکتر می توان از دستگاه هایی با نوردهی خاص در منزل استفاده کرد و برای چند شب نوزاد را در معرض این نور قرار داد و فتوتراپی را به جای بیمارستان در خانه انجام داد .این روش با تغییر شکل دادن بیلی روبین باعث می شود تا نوزاد راحت تر بتواند این ماده را از بدن خود دفع بکند و در اکثر مواقع هم یک روش کم خطر و بدون عوارض جانبی می باشد اما بهتر است برای نوزادان از یک چشم بند مخصوص استفاده کرد. زرد ایران متخصص در ارائه خدمات فتوتراپی و اجاره دستگاه زردی نوزاد با چندین سال تجربه درخشان در ایران می باشد. روشن طب نماینده شرکت تپکو برای خدمات اجاره دستگاه زردی نوزاد در تهران، شهرری، اسلامشهر و کرج است که با حضور کادر آموزش دیده و با تیم پزشکی فوق تخصص کودک تا درمان قطعی بطور ۲۴ ساعته همراه شما میباشد. با توجه به شرایط فعلی قیمت اجاره دستگاه زردی نوزاد در تهران دائماً در حال نوسان هست و همین موضوع باعث شده که ما به صورت دقیق قیمت رو داخل سایت قرار ندیم!

زردی هنگامی رخ می دهد که سطح بیلی روبین در خون بالا باشد. زردی چهره نشانه وجود ۵ میلیگرم و زردی تا اواسط شکم نشانه ۱۰ تا ۱۵ میلیگرم و زردی اندام، کف دست و پا نشانه وجود ۲۰ میلی گرم يا بالاتر بیلی روبین در دسیلیتر خون است. این دو ماده شیمیایی ایزومرهای بیلیروبین می باشند در حقیقت یعنی که از اتمهای مشابه ساخته شدهاند اما ساختار آنها متفاوت است. یرقان فیزیولوژیکی: سطح بیلیروبین در نوزادانی که بین هفتهی ۳۹ تا ۴۲ بارداری متولد میشوند در روز چهارم پس از تولد در حدود 5 تا 6 میلیگرم بر دسیلیتر است. یرقان بیماری است که در آن پوست، صلبیه (سفیدی چشم) و غشاهای مخاطی زرد رنگ میشوند. 5. نوزادانی که با وزن کمتر از ۲۵۰۰ گرم متولد میشوند. آکادمی اطفال آمریکا (AAP) توصیه می کند که همه نوزادان تازه متولد شده قبل از ترخیص از بیمارستان و دوباره هنگامی که کودک بین ۳ تا ۵ روز است از نظر زردی مورد معاینه قرار گیرند.

 Data was gen erated ​with t​he he᠎lp of G​SA  Content Gen​er ator Demoversion .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *