3 ایده برای اجاره دستگاه زردی نوزاد

تمام مطالعات دارای خطر سوگیری (bias) بالا برای کورسازی پرسنل درمان، پنج مطالعه دارای خطر سوگیری نامشخص برای کورسازی ارزیابان پیامد و اغلب مطالعات دارای خطر سوگیری نامشخص در پنهانسازی تخصیص بودند. تمام دادههای پیامد در مقایسه بین مکمل مایعات IV در برابر خوراکی، مربوط به یک مطالعه بود. اگر یک سری از مشکلات در این سن دیده نشدند، در ۱۸ ماهگی صد در صد قابل مشاهده خواهند بود. هدف این ارزیابی ها تشخیص نوع خاص اختلالی ست که روی کودک تاثیر گذاشته است. نوزاد دچار یک اختلال ژنتیکی خاص باشد. در صورتی که پس از تولد نوزاد متوجه درجه زردی او شدید، و به اجاره دستگاه زردی نوزاد نیاز پیدا کردید، می توانید به صورت شبانه روزی با مشاورین همیار زردی تماس حاصل فرمایید. سطح بیلی روبین در سرم خون یک نوزاد تازه متولد شده اندازه گیری می شود تا مشخص شود که سطح بیلی روبین در گردش خون طبیعی است یا غیر طبیعی. وقتی زردی نوزاد شدید نباشد ، پزشک ممکن است تغییراتی در عادات تغذیه ای را که می تواند سطح بیلی روبین را کاهش دهد ، توصیه کند. بسیاری از داروهای دیگر نیز وجود دارند که می توانند بر سطح بیلی روبین تأثیر بگذارند. نمونه هایی از داروهایی که می توانند بر سطح بیلی روبین تأثیر بگذارند شامل آنتی بیوتیک هایی مانند پنی سیلین G ، داروهای آرامبخش مانند فنوباربیتال ، داروهای ادرار آور مانند فوروزماید (Lasix) و داروهای آسم مانند تئوفیلین هستند.

بیلی روبین یک رنگدانه زرد است که در خون و مدفوع همه وجود دارد. این میزان زردی در نوزادان فرق دارد البته به مرور زمان با رشد کبد در نوزادان چرخه فیلتر کردن بیلی روبین کاملتر شده، در نتیجه زردی نیز از بین میرود. پس از استریل کردن سطح محل با الکل و / یا یک محلول ضد باکتری مانند بتادین ، یک سوراخ در پاشنه ایجاد می شود و خون به یک لوله کوچک مویرگی به طول حدود 2 اینچ (5 سانتی متر) منتقل می گردد. همچنین نوزادان کبد ضعیفی داشته و توانایی آنها در فیلتر کردن بیلی روبین کمتر است. این مجموعه ها برای انجام تست زردی نوزاد در منزل باید تمام پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و مزیتی که این گونه خدمات دارند جوابدهی سریع و در صورت لزوم اقدامات پزشکی سریع در منزل است. زردی درجات متفاوتی دارد ، پس از گرفتن جواب ازمایش زردی نوراد اگر عدد زردی بالاتر و مساوی عدد ده باشد به این معنی ست که کودک زردی دارد و باید درمان آغاز شود اگر درجه زردی بین عدد ده تا بیست باشد میتوان درمان را براحتی در منزل اغاز کرد زیرا این بیماری در مراحل اولیه بی خطر بوده و به راحتی قابل کنترل است و مزایای زیادی برای کودک و والدین ان که خواهان اجاره دستگاه هستند دارد.

چون گرمای لامپ کم است پوست کودک دچار سوختگی و قرمزی نمی شود و احساس راحتی زیر نور لامپ دارد برای همین مدت زیادی می ماند تا دوره درمان کانل شود و زردی از بدن او دفع گردد. پراکندگی اشعههای مضر فرابنفش، حرارت زیاد و احتمال شکستگی لامپها از جمله عوارض این دستگاه است.این نوع دستگاه به هیچ عنوان توصیه نمیشود زیرا دارای عوارض خیلی زیادی بوده و به همین دلیل این دستگاه به صورت کامل منسوخ شده است . اگر دارای ریسک زایمان پیش از موعد هستید با پزشک مشورت کنید. جای کودک را در ماشین با کمربند ایمنی و صندلی کودک محکم کنید. منزل را برای بچهها ایمن کنید. چراغ های آبی برای نوزادان ایمن و موثر هستند و به پوست آنها آسیب نمی رسانند. اگر کودک دچار کم آبی شود و قادر به نوشیدن آب به مقدار کافی نباشد ، ممکن است مایعات داخل وریدی مورد نیاز باشد. متوسط (فاصله اطمینان 95 درصد) کاهش بیلی روبین کل سرم به ترتیب 35.3 درصد (32.5؛ 37.3) و 33.1 درصد (27.1؛ 36.8) برای نوزادان تحت درمان با نورهای فیروزه ای و آبی بود. Po​st was g᠎enerat ed  by GSA Con᠎te nt  Gen erator DEMO.

ارزیابی بصری زردی یک روش قابل اعتماد در نظر گرفته نمی شود ، برای تعیین علت آن یا خطر ادامه افزایش بیلی روبین و عوارض احتمالی، انجام آزمایش بیلی روبین اولین قدم برای اطمینان از شدید نشدن درجات طبیعی زردی و عدم وجود عملکرد کبد یا سایر بیماری های ایجاد کننده در صورت وجود ، شناسایی و درمان زود هنگام است. اگر پزشک شما فکر می کند کبد یا کیسه صفرا ممکن است به درستی کار نکند ، ممکن است آزمایش های تصویربرداری را برای اطمینان از عدم وجود ناهنجاری ساختاری سفارش دهد. اگر میزان بالایی از بیلی روبین در خون شما تشخیص داده شود ، پزشک ممکن است بخواهد آزمایش خون بیشتری یا سونوگرافی انجام دهد. با این حال ، بلافاصله پس از تولد ، بیلی روبین بیشتری از کبد نابالغ نوزاد تولید می شود و مقدار اضافی آن در خون گردش می کند. هنگامی که پزشک علت بالای بیلی روبین را تشخیص داد ، ممکن است لازم باشد آزمایشات خون بیلی روبین بیشتری انجام دهید تا اثربخشی درمان خود را کنترل کند. فتوتراپی رایج ترین درمان قطعی زردی نوزاد است.در فتوتراپی درمان قطعی زردی نوزادانی که شدت عارضه متوسط دارند در طی یک یا دو هفته انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *