5 مهم مزایا درمان زردی نوزاد چیست؟

دستگاه زردی پایه متحرک امنیت نوزاد را به طور کامل تامین نمیکنند، زردیران از دستگاه فتوتراپی شاسی دار و ثابت برای درمان زردی نوزاد استفاده میکند. 1. قبل از هر چیزی شما باید با پزشک در مورد طول مدت درمان مشورت کرده و به صورت منظم نوزاد را برای انجام آزمایشهای مورد نیاز نزد پزشک ببرید تا کودک به طور کامل درمان شود. مشخص نیست که چرا نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند بیشتر در معرض ابتلا به زردی هستند، اما تعدادی از نظریه ها پیشنهاد شده است. زردی نوزادی که تصور می شود با شیردهی مرتبط است، گاهی اوقات زردی شیر مادر نامیده می شود. به عنوان مثال، ممکن است شیر مادر حاوی مواد خاصی باشد که توانایی کبد برای پردازش بیلی روبین را کاهش می دهد. پس از ترخیص نیز لازم است بین سه روز تا یک هفتگی نوزاد، دوباره برای چک کردن بیلیروبین به پزشک مراجعه شود. به نظر میرسد نوزادانی که مایعات اضافی گرفته بودند، مدت زمان فوتوتراپی کوتاهتر (به طور میانگین 10.70 ساعت کمتر؛ 218 شرکتکننده؛ سه مطالعه) و خطر نیاز به تبادل ترانسفیوژن کمتری داشتند (به طور میانگین 1% کمتر؛ 462 شرکتکننده؛ شش مطالعه)؛ اما نتایج ناهماهنگ میان مطالعات وارد شده در هر دو تجزیهوتحلیل، اطمینان ما را نسبت به تخمینهای کلی تضعیف کرده بود. ᠎Th​is c᠎on​te nt w as w​ri tt​en with G SA Content Gen erator Dem​ov​er sion​!

با استفاده از دستگاه زردی نوزاد و لوازم جانبی آن که در پروسه درمان مورد استفاده قرار می گیرد می توان طی دو تا سه روز ( در اکثر موارد) زردی نوزاد را درمان نمود. 2. آزمایش خون: پزشک نمونه خون نوزاد را برای تعیین سطح بیلی روبین موجود در آن مورد آزمایش قرار میدهد. در صورتی که بیمار قادر به بلع قرص نیست میتوان قبل از تجویز، آن را خرد کرده و با مایعات یا غذا مخلوط کرد هرگز قرص خرد شده نباید بصورت خشک مصرف شود. آمپول فنوباربیتال جهت درمان انواع تشنج در کودکان موثر است و اغلب به عنوان اولین داروی انتخابی ، جهت درمان انواع خاصی از تشنج نوزادان بکار می رود . اگر مصرف دارو به طور ناگهانی قطع شود و یا مقدار داروی مصرفی بتدریج کم نشود، وابستگی جسمی به دارو و یا علائم ناشی از قطع مصرف دارو در بیمار ایجاد می شود. Da᠎ta has be en c​reat᠎ed  with the he᠎lp ᠎of GSA​ C ontent Gen᠎er ator DEMO!

همچنین افرادی که طولانی مدت تحت درمان با این دارو می باشند، ممکن از علائم تحمل به اثرات تسکینی دارو را تجربه کند. بیمارانی که این دارو را جهت درمان صرع مصرف می نمایند، همیشه و به طور شدید به این دارو وابستگی روانی پیدا می کنند و احتمالا این بیماران وابستگی جسمی به دارو را نیز تجربه می کنند . بالا رفتن تبخیر غیر ملموس آب و عکس العمل های پوستی در نوزادان دچار به زردی که تحت درمان با دستگاه فتوتراپی می باشند. در فوتوتراپی، پوست نوزاد در معرض نورهای مخصوص فلوئورسانس با شدت بالا قرار می گیرد. این سیستم با ساز و کاری علمی و مدبرانه سبب می شود زردی نوزاد بعد از مدت زمان کوتاهی برطرف شود.شیوه ای که در معالجه زردی نوزادان بکار گرفته می شود تابش نور با طول موجی ویژه به قسمت هایی از بدن نوزاد می باشد. این ماده بطور طبیعی به وسیله كبد از خون برداشته می شود؛ از آنجا كه كبد نوزاد رسیدگی كامل را ندارد، در هفته اول تولد معمولاً این ماده در خون زیاد شده و سبب ایجاد زردی نوزاد می گردد.

این مرکز مجهز به انواع دستگاههای فتوتراپ جهت کنترل زردی نوزادان میباشد. زردی نوزادی ناشی از بیلی روبین غیرمستقیم در پوست معمولا به رنگ زرد روشن یا نارنجی میباشد و زردی نوزادی نوع انسدادی (بیلی روبین مستقیم) معمولا به رنگ زرد مایل به سبز یا تیره میباشد. معمولا پزشک مقدار داروی مصرفی را جهت کودک بر حسب وزن بدن تعیین می کند. معمولا تشنج ناشی از تب صدمات پایدار و ماندنی را در بیمار ایجاد نمی کند ، بنابراین نباید به اکثر کودکان این دارو جهت جلوگیری از تشنج داده شود. با استفاده از نیروی این طول موج از نور بخش هایی که در معرض نور قرار می گیرد دریچه ای برای ورود نیرویی می شود که مستقیما به بیلی روبین خون نوزاد اعمال می گردد. در این روش، به طور مکرر، مقادیر کمی از خون نوزاد از بدنش خارج میشود و با خون اهدایی جایگزین میگردد. در مراکز درمانی انواعی از فتوتراپی ها مانند اینتنزیو و ایستاده وجود دارد اما اگر مایل به درمان زردی نوزاد در منزل هستید، می توانید خرید فتوتراپی خانگی نوزاد را تجربه کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *