5 نکات در مورد علت زردی نوزاد شما می‌توانید t استطاعت مالی از دست دادن

زمانی که مقدار بیلیروبین موجود در خون بیش از حد زیاد شود، این ماده میتواند آسیبهایی جدی به مغز و سیستم عصبی مرکزی وارد کند. معمولا پس از مدتی که نوزاد دچار زردی می شود، پوست او نیز کاملا زرد می شود و حالت زرد پیدا می کند. طول درمان زردی نوزاد در خانه با توجه به شرایط نوزاد متغیر است و از چند روز تا چند هفته ممکن است به طول بینجامد. در بعضی موارد، پزشک ممکن است از شما بخواهد به مدت چند روز، شیر دادن را قطع و از شیر خشک استفاده کنید. از این رو، هدف از این مطالعه مقایسه اثر کاهش بیلی روبین در نوزادان زردی بود که با لامپ ال ای دی برای زردی نوزاد و نور آبی فیروزه ای یا آبی LED با حداکثر انتشار به ترتیب 497 یا 459 نانومتر با تابش برابر بر روی نوزادان درمان شده بودند. 1. 2) بیلی روبین مستقیم (کونژوگه): همان بیلی روبین محلول است که توسط پروسه شیمیایی خاصی در کبد تولید می شود. درمان زردی نوزاد اغلب ضرورتی ندارد و در مواردی که به درمان نیاز است اغلب بیماری به روش های درمان غیر تهاجمی پاسخ می دهد. ​Th​is a rticle was written by GSA Content Gen erator Demov ersion!

اعضای خاص بدن خصوصا اگر غیر عادی یا متفاوت باشند . به گفته دکتر عبدی، زردی ناشی از بیماری فاویسم با هپاتیت متفاوت . دکتر سعی می کند اختلالاتی که این علامت ها را دارند شناسایی کند. علت زردی نوزاد این است که نوزادان، کبد ضعیف تری دارند و ممکن است چند روزی طول بکشد تا بدن آنها بتواند بیلی روبین را دفع کند و به همین خاطر این ماده در بدنشان پخش می شود و باعث می شود که رنگ پوست آنها به زردی برود. البته ممکن است گاهی اوقات نوزادان در حالت عادی پوستی مایل به زرد داشته باشند، اما در حالت زردی پوست آنها بیشتر به رنگ زرد متمایل می شود و می توانید از این موضوع زردی نوزاد را تشخیص دهید. برای تشخیص زردی نوزاد روش های مختلفی وجود دارد؛ اما در ادامه روش هایی را می گوییم که می توانید آنها را انجام دهید تا مشکل زردی در نوزاد را به خوبی درمان کنید.

یکی دیگر از روش هایی که می توانید آن را انجام دهید تا زردی نوزاد خودتان را تشخیص دهید، استفاده از آزمایش زردی است. تا به اینجا گفتیم که زردی چیست و چه مدتی طول می کشد تا درمان شود، حالا می خواهیم در این مورد صحبت کنیم که چطور می توانید زردی نوزاد را تشخیص دهید. اما در صورتی که زردی را تشخیص ندهید و متوجه آن نشوید و دیرتر برای درمان آن اقدام کنید و زردی او شدیدتر شود، ممکن است حتی تا چند هفته نیز طول بکشد و مدت زمان زیادی برای درمان نیاز داشته باشد. در این آزمایش تست های مختلفی روی نوزاد انجام می شود تا بتوانید به راحتی تشخیص دهید که زردی دارد یا خیر. زردی نوزاد یا یرقان یکی از مشکلاتی است که خیلی از نوزادان با آن مواجه می شوند و باید سریعا برای درمان این مشکل اقدام کنید. وقتی نوزادان تازه به دنیا می آیند مخصوصا اگر نارس باشند، باید مدام چشم آنها را چک کنید تا چشم حالت زردی پیدا نکرده باشد.

زیرا نور ساطع شونده دستگاه فتوتراپی، می تواند به چشم ها و ناحیه تناسلی نوزادان آسیب وارد کند. این بالشها همچنین به عنوان پتوهای فیبروپتیک شناخته می شوند، با کابلهای فیبر نوری که نور آبی را بر روی کمر و بدن کودک می تابانند. بهتر است از نور آبی درون دستگاه استفاده گردد و همچنین عمر لامپ به شما نشان داده شود. مقاله کدام لامپ برای چشم بهتر است؟ توصیه ما این است که در چند روز ابتدایی زندگی نوزاد خودتان، هر روز چشم او را بررسی کنید تا مطمئن شوید که زرد نشده است و مشکلی ندارد. دستگاه فتوتراپی با کارشناسان ما تماس بگیرید و زردی نوزاد را در منزل درمان کنید. سطوح بالای بیلی روبین در خون میتواند نشان دهندهی زردی پوست (یرقان) یا نشان دهندهی وجود آسیب کبدی باشد. بالا بودن بیش از حد سطح بیلیروبین میتواند مغز را تخریب کند که به آن کرنیکتروس میگویند. ورزش شدید میتواند موجب افزایش سطح بیلیروبین شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *