6 روش‌های شگفت‌انگیز موثر برای درمان زردی نوزاد

تا زمان تولد کودک در حدود 2 هفته ، کبد وی در پردازش بیلی روبین موثرتر است ، بنابراین زردی اغلب در این سن خود را اصلاح می کند بدون اینکه آسیبی ببیند. یک کودک بالغ و سالم در مقایسه با نوزاد بیمار یا نارس ، می تواند سطح بالاتری از بیلی روبین را داشته باشد و بدون مشکل بیلی روبین را دفع کند. پس از اینکه بیلی روبینها به قطعات کوچکتر تبدیل شدند، از راه ادرار دفع میشوند. چون تا زمان تولد نوزاد جفت کار کبد را انجام میدهد و زردی را دفع میکند. بیشتر بچهها یکی، دو روز پس از تولد زردی خود را نشان میدهند. شیر دهی: نوزادانی که با شیر مادر تغذیه میشوند، بهویژه آنهایی که در شیردهی یا دریافت مواد مغذی کافی از طریق شیردهی مشکل دارند، بیشتر در معرض خطر زردی هستند. به جز در مواردی چون بیماری فاویسم که در پسران بیش از دختران است و با زردی همراه بوده و سبب لیز شدن گلبولهای قرمز میشود، دختر و پسر از نظر میزان ابتلا به زردی و خطر احتمالی هیچ تفاوتی با هم ندارند. این شاخه ها و برگها را که دارای صمغند جمع آوری کرده و در آب شستشو می دهند، سپس آن آب را می جوشانند تا بخار شود و ترنجبین به صورت بلورهایی متبلور گردد.

دستگاه فتوتراپی با استفاده از نور به حذف و از بین بردن بیلی روبین ها کمک می کند. همکاران ما دستگاه مورد نظر و مطلوب درمان نوزاد شما را در منزل شما نصب و راه اندازی می کنند. لامپهای ال ای دی روی دستگاههای قدیمی هم نصب میشوند و نیازی به تهیه دستگاههای جدید و گرانقیمت برای آنها نیست. هر دوی اینها منجر به رسوب بیلی روبین در بافتها میشوند. علت بروز این زردی هم مصرف بیش از حد این خوراکیهاست که باعث میشوند رنگدانههایشان روی پوست باقی بماند و پوست را به رنگ زرد دربیاورد. زیرا انسداد باعث کاهش ویتامینهای مورد نیاز برای لخته شدن خون میشود. درمان معمولاً فقط در صورتي كه آزمايشات مقادير بسياري از بيلي روبين در خون نوزاد را نشان دهد توصيه مي شود، آزمایش زردی در صورتی انجام می گردد که در موارد نادر بیلی روبین می تواند به مغز منتقل شود و باعث آسیب مغزی شود.

درمان زردی نوزاد تازه متولد شده معمولاً لازم نیست زیرا علائم به طور معمول طی 10 تا 14 روز منتقل می شوند ، اگرچه گاهی اوقات می توانند طولانی تر شوند. برای والدین بسیار مهم است که چند روز پس از تولد نوزادان خود را برای معاینه بیاورند زیرا سطح بیلی روبین بین ۳ تا ۷ روز پس از تولد به اوج خود می رسد. کودک شما طی 72 ساعت پس از تولد ، به عنوان بخشی از معاینه بدنی نوزاد ، از نظر زردی مورد معاینه قرار می گیرد. 2. انتقال خون – در جایی که خون کودک شما با استفاده از یک لوله نازک (کاتتر) در رگ های خونی او قرار گرفته و با خون از یک اهدا کننده منطبق خون جایگزین می گردد. فتوتراپی یک روش متداول و بسیار موثر در درمان است که از نور برای تجزیه بیلی روبین در بدن کودک شما استفاده می کند. پس از آن انتظار این است که دستها و پاها درگیر زردی شوند. Th is post was generat ed with t he he​lp of G SA᠎ C᠎on​tent G en᠎erator᠎ Demoversi on᠎!

تغذیه مادر نقشی در زردی نوزادان ندارد مگر اینکه نوزاد و مادر از نظر گروه خونی با هم ناسازگاری داشته باشند که در این صورت باید منتظر وقوع زردی در نوزاد بود. اگر زردی کودک خود را در خانه کنترل می کنید ، به یاد داشته باشید که اگر علائم زردی چشم نوزاد شما به سرعت بدتر شود یا تمایلی به تغذیه ندارد ، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. استفاده از مهتابی تقریبا راهی است که به کاهش طول مدت بستری شدن نوزاد در بیمارستان کمک میکند. به صورت کلی نتایج بررسی ها و مطالعات روی تاثیر دیابت بارداری بر زردی نوزاد نشان می دهد که نوزادان مادران دیابتی که به زردی مبتلا شده اند بیش از دیگر نوزادان مبتلا به زردی که علت های دیگر دارد در معرض خطر و مشکلات قرار می گیرند زیرا وزن بالای آنها هنگام تولد بسیار مشکل آفرین است و میزان بستری شدن آنها برای درمان زردی را افزایش می دهد همچنین زایمان زودتر و سزارین شدن در میان این نوزادان آمار بسیار بالایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *