6 سوالی که باید درباره درمان زردی نوزاد بپرسید

زردی عارضهای که پوست صورتی رنگ نوزاد را به رنگ زرد تبدیل میکند و 60 درصد نوزادان در بدو تولد به آن مبتلا میشوند. 60 درصد نوزادان در بدو تولد به آن مبتلا میشوند. کدامیک از نوزادان بیشتر در معرض ابتلا به زردی قرار دارند؟ در هر دو روش فتوتراپی، هدف این است که پوست کودک در معرض هرچه بیشتر نور قرار گیرد. برخی عقیده دارند که خوراکی و تغذیه مادر در کاهش و افزایش زردی کودک تاثیر ندارد و عرقیات گیاهی که برخی تجویز میکنند تاثیر چندانی برای پایین آمدن زردی ندارد، ولی برخی دیگر بر این باورند که تغذیه مادر در زردی تاثیر دارد. بسیاری از پزشکان توصیه میکنند در همان ساعت اول به دنیا آمدن نوزاد به او شیر داده شود تا سطح بیلی روبین کاهش یابد. زردی بیشتر در خصوص نوزادانی که بلافاصله بعد از به دنیا آمدن وزن آنها به میزان زیادی کم شده، نوزادانی که مادر آنها دچار دیابت بوده، نوزادانی که گروه خونی آنها با گروه خون مادر سازگاری ندارد و نوزادانی که از طریق القای زایمان به دنیا آمدهاند، مشاهده میشود. اسیدوز، پایین آمدن میزان بی کربنات مایع بیرون سلولی و واقع شدن ph خون در حدود اسیدی می باشد. آیا بعد از متولد شدن نوزاد نازنینتان پوست لطیف صورتی او به سمت رنگ زرد متمایل شده است؟ Post has ​been c reat​ed with G​SA C᠎ontent G᠎enerat or DE᠎MO !

زردی عارضهای که پوست صورتی رنگ نوزاد و چشمان او را زرد رنگ میکند. روش استفاده از آن نیز به این شکل است که یک لیوان عرق کاسنی را در یک لگن آب مخلوط کرده و پوست نوزاد را چند روز و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه با آن شستوشو بدهیم. البته باید توجه داشت که تمامی این خواص در تحقیقات علمی به اثبات نرسیده اند و هنوز نیاز به بررسی بیشتری برای تایید صحت اطلاعات احساس می شود. از آنجه که کبد نوزاد هنوز به خوبی رشد نکرده، بیلی روبین به اندازه کافی دفع نشده و پوست نوزاد و گاهی چشمها زردرنگ میگردد. مرکز رشد واحدهای فناور جهاد دانشگاهی لرستان. اما ممکن است درمان آن برای نوزادان نارس بیشتر ادامه پیدا کند. از جمله مزایا و معایب درمان زردی نوزاد میتوان به موارد زیر اشاره کرد. نوزاد ما بعد از تولد دارای زردی بود. نوزادانی که بین 24 تا 48 ساعت بعد از تولد خود به خانه فرستاده می شوند، باید در 96 ساعت بعد از تولد به بیمارستان برده شوند. در این صورت باید اجازه دهید پزشک کودک را معاینه نماید. نوزاد را بدون لباس در ستگاه های زردی نوزاد می خوابانند تا بدنش در معرض تابش اشعه های مرئی و نامرئی با طول موج و زاویه استاندارد قرار بگیرد و بدون اینکه ناراحتی و دردی را برای نوزاد ایجاد نماید زردی را کاملا از بین میبرد .

زردی ممکن است هنگام تولد وجود داشته یا طی چند روز پس از تولد ایجاد شود. با این حال ، بلافاصله پس از تولد ، بیلی روبین بیشتری از مقدار کبد نابالغ نوزاد تولید می شود و مقدار اضافی آن در خون گردش می کند. شیرخوار ممکن است نیاز به تعویض خون پیدا کند. ناهنجاریهای سلولهای قرمز خون نوزاد. پرهیز از مصرف ادویه جات به خصوص ادویههای تند مثل فلفل، زیرا التهاب یا تخریب سلولهای کبدی را همراه دارد. استفاده از قطره خوراکی عصاره گیاه دارویی شیر خشت همراه نور درمانی تا حد زیادی در درمان این نوزادان موثر است. در مطلب اجاره دستگاه زردی به شما می گوییم که مهم ترین ترس و نگرانی والدین در روز های ابتدایی تولد فرزندشان مسئله زردی نوزادان است، یک بیماری که با اجاره دستگاه زردی به راحتی می تواند درمان شود اما به هر حال موجب نگرانی والدین است. نکته مهم اینجاست که نقش تغذیه مادر روی زردی نوزاد با تغذیه خوب و مناسب و رعایت رژیمهای غذایی مفید نه تنها ضرری ندارد بلکه میتواند روی سلامت مادر و نوزاد نیز اثر مثبت داشته باشد. ضمنا مصرف آب انار نیز برای کاهش بیماری مورد نظر بسیار مفید است.

دستگاه زردی نوزاد دارای مکانیسم بسیار پیچیده ای با نور و طول موج ۴۸۰ نانومتر، لامپ های ضد حرارت و طراحی بسیار خاص و ویژه می باشد. استفاده زیاد از لامپ های مهتابی نمی تواند به دفع بیشتر بیلیروبین در بدن کمک کند.در حالیکه دستگاه های فتوتراپی ولامپهای مخصوص آن می توانند میزان بیلیروبین را کاهش داده و به سطح عادی بازگردانند. عرق کاسنی خاصیت ترمیم سلولهای کبد را دارد و این عرق در شستوشوی صفرا از طریق پوست موثر عمل میکند. بیلی روبین یک آنزیم است که وقتی بدن، سلولهای قرمز قدیمی را میشکند در خون تولید میشود. طبع صفرا گرم و خشک است و نوزاد نمیتواند این طبع را تحمل کند، حال اگر مادر ادویه مصرف کند، این ماده در شیرش ترشح میشود و پوست نوزاد رو به زردی میگراید. میباشدکه در این روش نیاز به خونگیري از نوزاد وجود دارد. روند درمان زردی نوزاد با استفاده از دستگاه های فتوتراپی تپکو در منزل، کاملا ایمن و راحت به انجام می رسد. تعویض خون: در موارد نادر، زمانی که زردی شدید نوزاد به سایر درمان ها پاسخ نمی دهد، نوزاد برای درمان زردی به تعویض خون نیاز دارد. چه زمانی باید مجددا به پزشک مراجعه کرد؟ چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *