6 سوال درباره درمان زردی نوزاد پاسخ داده شده است.

این کار را هر روز یک بار به مدت چند هفته انجام دهید. کودک به مدت دو یا سه روز بسته به شدت بیماری که دارد، در بیمارستان بستری می شود، تا درمان شوند. استفاده از این دستگاه به صورت می باشد، که زردی نوزاد با گذشت مدت زمان کوتاهی رفع می شود. به مدت طولانی در خون تجمع می کند. هنگامی که زردی نوزاد شدید نیست، پزشک تغییراتی را در عادات تغذیه توصیه مي کند که می تواند سطوح بیلی روبین را کاهش دهد. برای بررسی میزان بیلی روبین خون نوزاد، می توان آزمایش خون مربوط را انجام داد. پس کبدی (Posthepatic): این اتفاق پس از پردازش ضایعات توسط کبد ایجاد شده و باعث افزایش سطح بیلی روبین کونژوگه خواهد شد. زردی شدید همچنین خطر حرکت بیلی روبین به مغز را افزایش می دهد که می تواند باعث آسیب دائمی مغز شود. صرف نظر از علت زردی نوزاد، اگر از ابتدا کامل و دقیق بدانیم که دقیقا زردی نوزاد تا چند درجه خطر دارد، راحتتر و بهتر میتوانیم این عارضه در نوزاد خود را کنترل و مدیریت کنیم تا بهبودی کامل حاصل شود. در دوران بارداری می توانید گروه خونی خود را آزمایش کنید. مهمترین نکته درباره استفاده از فتوتراپی برای زردی نوزادان این است که باید نوزاد را بهصورت عریان زیر دستگاه قرار داد تا بهخوبی نور فتوتراپی را جذب کنند.

استفاده از این لامپ های مهتابی با خطراتی برای نوزاد همراه بوده است. با انجام فتوتراپی، پوست و خون نوزاد این نور را به خود جذب کرده و آن را سمت ادرار یا صفرا هدایت میکند. نمونهگیری آزمایش ادرار نوزادتان را میتوانید خودتان در خانه، انجام دهید؛ سپس وارد اپلیکیشن آچاره که شدید؛ درخواست خدمان نمونهگیری در محل را ثبت کنید تا فردی از آزمایشگاه بیاید و نمونه ادرار فرزندتان را با خود به آزمایشگاه ببرد. آزمایش بعدی بیلیروبین را همزمان با آزمایشات غربالگری نوزاد و در روزهای 3 تا 5 بعد از تولد انجام دهید. حتما تابهحال اصطلاح زردی نوزاد را شنیده یا نوزادانی را دیدهاید که پس از تولد به زردی مبتلا هستند. روش بررسی: در این مطالعه کارآزمایی بالینی 120 نوزاد مبتلا به زردی مراجعه کننده به بخش اطفال بیمارستان هاجر شهرکرد بر اساس روش در دسترس انتخاب و به ترتیب مراجعه در 4 گروه قرار داده شدند.

به ندرت، بیلی روبین بیش از حد انتظار در خون، خصوصاً در صورت وجود تعدادی از عوامل خطر خاص برای زردی شدید، میتواند یک نوزاد را در معرض آسیب مغزی (مثل کرنایکتروس) قرار دهد. امروزه علی رغم اینکه نقص Rh کنترل شده است اما در بیش از ۶۰ درصد نوزادان کامل که به موقع متولد شده اند و در ۸۰ درصد از نوزادانی که زودتر از موقع به دنیا آمده اند مشکلات زردی دیده می شود و به یک مشکل بالینی عمده در حیطه مراقبت از نوزاد تبدیل شده است. زردی ناشی از شیر مادرزردی ناشی از شیر مادر : زردی نوزادی دربرخی موارد ممکن است ناشی از شیر مادر باشد. آنها همچنین به صدای قلب و ریههای نوزاد از طریق استتوسکوپ گوش میدهند. مواد مفید این میوهها باید از طریق شیر به کودک برسد. بیلی روبین های تخریب شده از طریق کبد نوزاد دفع می شود. عوارض و خطرات زردی نوزادان اگر مقدار بیلی روبین سرم خون نوزاد کم باشد ، مشکلی نیست و ضایعه ای به بار نخواهد آمد ، ولی اگر تخریب گلبول های قرمز وجود داشته باشد و مقدار بیلی روبین هم زیاد باشد ( بیشتر از 20 میلی گرم در صد میلی لیتر خون ) ، این ماده روی سلول های مغز اثر می نماید و موجب تخریب آنها میگردد و ضایعات جبران ناپذیری به وجود می آورد که آن را کِرنیکتروس می نامند . ᠎Th᠎is a​rt ic le has been c᠎re ated  with GSA Content Ge​nerator DEMO!

غیر طبیعی بودن گلبولهای قرمز نوزاد که موجب شکستن آنها میشود. گلبول قرمز فشرده بیماران زیر نیاز به تزریق گلبول قرمز دارند: 1- هموگلوبین کمتر از 13 یا هماتوکریت کمتراز 40% با نارسایی شدید قلبی – ریوی و کمتر از 10 در نارسایی خفیف تا متوسط. درمان زردی نوزاد با استفاده از لامپ زردی و تابش نور های مرئی آبی با طول موج مناسب می باشد. اما در این مطلب قصد داریم اطلاعاتی را در رابطه با یرقان و خطرات تفکرات سنتی و اشتباه در رابطه با درمان یرقان یا زردی نوزاد در اختیار شما قرار دهیم. همان طور که می دانید دستگاه زردی نوزاد در بیمارستان و خانه مورد استفاده قرار می گیرد. از برگ های پاپایا در طب چینی برای درمان زردی استفاده میشود. درمان اصلی، فوتوتراپی (phototherapy) (نوردرمانی) است و در صورتی که بیلیروبین پس از فوتوتراپی همچنان بسیار بالا باقی بماند، تبادل ترانسفیوژن (انتقال خون جدید حین خارج کردن خون محتوی میزان بالای بیلیروبین) توصیه میشود. در صورت دلایل عفونی، آنتی بیوتیک تجویز میشود و در زردی انسدادی، جراحی ضروری خواهد بود. در هنگام درمان ممکن است کودک بسیار گرم یا بسیار سرد شود. Post was gen​er​ated  by GSA  Con tent Gen erat᠎or​ D᠎em​oversi᠎on᠎!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *