7 تأیید شده درمان زردی نوزاد استراتژی‌ها

اما روی شکمش رو که فشار میدم، هنوز آثار زردی مشهوده. آروم لای چشمامو باز کردم و وقتی دیدم داره به طرف اتاق من میره ناخودآگاه لبخندی روی لبم نشست و راحت تو بغلش لم دادم . در این مقاله ما قصد داریم ۱۰ میوه را معرفی کنیم که وقتی مادر در دوارن شیردهی مصرف کند، باعث رفع زردی نوزاد میشود. لذا مصرف آن را برای مادران شیرده که نوزادشان مبتلا به زردی است توصیه میشود. دارند بیشتر در معرض ابتلا به این عارضه هستند. هنگامی که پزشک شما هپاتومگالی را تأیید کرد، به طور معمول آنها تغییر در سبک زندگی را برای سلامت کبد شما توصیه میکنند. این ناراحتی وقتی به وجود می آید که سطح بیلی روبین خون بالا می رود. تست های بیلی روبین: سطح بالای بیلی روبین غیر کونژوگه در مقایسه با سطوح بیلی روبین کونژوگه نشان دهنده زردی همولیتیک است. فنوباربیتال (Phenobarbital) در درمان انواع مختلف صرع به خصوص در کودکان استفاده میشود. This content has ​been w ritten by GSA Cont​en​t ​Genera to r  DE MO!

نوزاد من به خاطر زردی فتوتراپی شد، حین فتوتراپی چشم بند را دو بار یادم رفت ببندم. سیب سبز یکی از سالمترین و مفیدترین سیبهاست که طبعی سرد دارد؛ سیب سبز باعث پاکسازی کبد شده و توصیه میشود که سیب را با پوست میل کنید به این دلیل که سیب دارای مواد معدنی مفیدی است که با زردی مقابله کرده و آن را از بدن دفع میکند. نور فتوتراپی که برای درمان زردی نوزادان استفاده می شود باید از نوع لامپهای مخصوص و ترجیحاً رنگ آبی و در مواردی سبز باشد. برای رفع زردی نوزاد در دوران شیردهی سیب سبز میل کنید تا خواص آن در شیر شما ترشح شود و به رفع زردی نوزاد کمک کند. بعد از تولد، غذایی كه مادر از آن استفاده میكند، بهطور مستقیم در شیر او ترشح میشود و نوزاد از شیری كه حاوی انواع و اقسام مواد است، استفاده میكند. • شمارش کامل خون (FBC): در این آزمایش میزان گلبولهای قرمز، گلبولهای سفید و پلاکتها اندازه گیری میشود. آنزیمی در کبد ما و نوزادان وجود دارد که می تواند به علت پر خونی نوزاد یا شکسته شدن گلبول های قرمز به علت خون ریزی در بدو تولد دچار کم کاری شود. Th᠎is a rticle h as  be en g​enerat​ed by GSA᠎ C onte᠎nt Generat​or​ D emover si on.

آنچه مهم است، نوع شیردهی به نوزاد است. نوزاد من الان یک ماهه است، دوباره آزمایش زردی داد، گفتن ۷ در حالی که هنوز چشماش خیلی زردن. قطعاً می دانید که این در صورتی است، که میزان عددی بیلی روبین بسیار بالاست و پزشک معالج راهی جز تعویض خون نخواهد داشت، ولی اگر وضعیت کودک شما به نسبت مطلوب است، و به هیچ عنوان نیاز به استفاده از تعویض خون وجود ندارد. مصرف داروهای تجویز شده و برگزاری جلسات ویزیت دورهای این امکان را به شما و پزشکتان میدهد تا موارد را کنترل نمایید و بهبودی زودتر از تصور شما حاصل گردد. مصرف پرتقال برای مادران شیرده که نوزادشان درگیر زردی است بسیار توصیه میشود. مهمترین نشانه این بیماری همان زردی پوست است که گاهی سفیدی چشم را نیز درگیر میکند. پس از تشخیص زودهنگام توسط پزشک متخصص شما، رعایت توصیهها و اقدامات ذکر شده از سوی پزشک به درمان بیماری و علائم آن کمک میکند. درمان بستگی به شرایطی دارد که باعث ایجاد رنگ زرد شده است.

لیموترش هم به دلیل داشتن طبع سرد و خواصی که دارد به سم زدایی کبد کمک کند. اگر زردی نوزاد کم باشد خود به خود بهبود یافته و نیاز به درمان خاصی ندارد. حتی برخلاف باور عموم مادرانی که در دوران بارداری خود خوراکی هایی با طبع گرم می خورند، نوزاد آنها بعد از تولد مبتلا به زردی نمی شود. آسیب شدید کبدی میتواند منجر به عوارض مادامالعمر شود. یک سندرم بالقوه کشنده می باشد، که در صورت انسفالوپاتی بیلی روبین حاد منجر به آسیب دائمی مغز می شود. توجه داشته باشید که سطح بالای بیلی روبین در نوزاد می تواند منجر به ناشنوایی، فلج مغزی یا سایر آسیب های مغزی شود. یرقان بیماری است که در آن پوست ، سفیدی چشم و غشاهای مخاطی به دلیل سطح بالایی از بیلی روبین ، زرد رنگ می شوند. شما می توانید این میوه را به صورت خام مصرف کنید و یا چای البالو دم کنید و از آن استفاده کنید. نکته: اینها میوههایی هستند که مادران شیرده نیاز است زمانی که نوزادشان زردی دارد مصرف کنند. مصرف این مرکبات به تمامی مادران شیرده برای رفع زردی نوزاد توصیه میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *