7 راه برای رسیدن به اجاره دستگاه زردی نوزاد شما

برخی از نوزادان بر اساس موعد تولد و گروه خونی مادر ممکن است در بدو تولد دچار عارضهای موسوم به زردی نوزادی شوند؛ که باید خیلی سریع برطرف شود. در اکثر موارد زردی پس از ۲ تا ۳ هفته از بین میرود، اما در نوزادان زودرس ممکن است ۲ ماه طول بکشد. اگر سرعت از بین رفتن گلبول های قرمز خون بالاتر از توان کبد برای خارج کردن بیلی روبین از خون باشد، زردی ایجاد می شود. جهت فتوتراپی بهتر است از لامپ های سبز یا آبی استفاده شود. چرا باید از دستگاه زردی نوزاد برای درمان استفاده کرد؟ حتی درصورت نرمال شدن میزان زردی نیز باید بخاطر داشته باشید که بهبود فعلی کودک به معنی عدم امکان افزایش زردی نیست و بویژه تا پانزده روزگی همچنان باید به ظاهر کودک از نظر عود احتمالی زردی دقت نمایید. دستگاه نوردرمانی خانگی: زمانی که بسیاری از والدین متوجه زردی در کودکان خود میشوند، تمایلی به بستری شدن کودک خود در بیمارستان ندارند و میخواهند در منزل از کودک خود مراقبت کنند.

بنابراین پیش از قرار دادن نوزاد در دستگاه او را کاملاً با شیر مادر تغذیه و سیر کنید. لامپهایی که نور آنها در بازۀ ۴۶۰ تا ۴۹۰ نانومتر قرار دارند، برای استفاده در دستگاههای فتوتراپی مناسب هستند. قیمت این مدل از دستگاه ها بر اساس داشتن تایمر و دماسنج و همچنین مدل مهتابی هایی که در آنها بکار رفته است می تواند از حدود 600000 تا 1600000 هزار تومان متغیر باشد. وی در پاسخ به این پرسش مبنی بر اینكه دادن شیر خشت به نوزاد مبتلا به زردی میتواند در بهبود این بیماری كمك كننده باشد، گفت: متأسفانه این كار یكی دیگر از باورهای غلط به وجود آمده در خصوص این بیماری است؛ این اقدام تنها به كار افتادن شكم نوزاد كمك می كند و اثری در بهبود زردی نوزاد نخواهد داشت. میزان زردی در نوزاد در آزمایشات و معاینات بالینی که در هنگام تولد و یا در ۷۲ ساعت بعد از تولد انجام میشود ،مشخص می شود که میزان این زردی با توجه به وزن نوزاد و نارس بودن (تولد زودتر از موعد) و یا رسیده به دنیا آمدن (تولد در ۹ ماهگی) می تواند درجه خفیف و یا خطرناک را به خود بگیرد.  Th​is post was ᠎do​ne ​by GSA C on​tent G᠎en᠎er at​or D emoversion .

دستگاه بیلی چک، دستگاهی است که سال هاست در سراسر دنیا برای تست زردی نوزادان تازه متولد شده استفاده می شود. معمولا اگز پزشک متخصص اطفال به زردی یا عفونت ادراری، مشکوک شود؛ انجام آزمایش ادرار نوزادان را تجویز میکند. دستگاه فتوتراپی که به آن دستگاه زردی نوزاد هم گفته میشود، دستگاهی است که از طریق تابش نور خاصی بر بدن کودک موجب تجزیه پیوندهای بیلی روبین تجمع کرده در زیر پوست نوزاد می شود و از طریق مدفوع کودک دفع میگردد. بستری کردن نوزاد در بیمارستان علاوه بر اینکه شامل هزینه بیمارستان می شود دارای هزینه های جانبی فراوانی نیز مانند هزینه رفت و آمد است و باعث می شود هزینه درمان در بیمارستان نسبت به اجاره دستگاه زردی نوزاد بیشتر باشد. علاوه بر اینها، آمار زایمان سزارین در گروه نوزادان مبتلا به زردی از مادران دیابتی و آمار زایمان طبیعی در گروه نوزادان مبتلا به زردی با علت نامشخص، بالاترین میزان را دارد. در نوزادان بزرگتر و بزرگسالان ، کبد بیلی روبین را تجزیه می کند و سپس آن را از طریق دستگاه گوارش دفع می کند. البته میتوانید از شورتهای مخصوص فتوتراپی نیز استفاده کنید که در داروخانههای سراسر کشور موجود میباشد. فرمول محاسبه زردی نوزاد یا نمودار بوتان یک روش اندازهگیری شدت خطر زردیست که معمولا مورد استفاده پزشکان است.

اما اگر والدین در این خصوص سهل انگاری کنند و برای درمان نوزاد هیچ اقدامی انجام ندهند عدد زردی به سرعت افزایش پیدا می کند و بیلی روبین کم کم در مغز رسوب پیدا می کند و باعث مشکلاتی در مغز خواهد شد. استفاده همزمان از انواع روشهای فتوتراپی اعم از: دستگاه زردی نوزاد پتوی فتوتراپی یا فیبرهای نوری نیز می تواند در کاهش سریع بیلی روبین موثر باشد. چنانچه قصد استفاده از داروهای جانبی مثل شیرخشت یا ترنجبین را دارید، حتماً با پزشک مشورت کنید. وی در مورد تاثیر روغن جوانه گندم، در کاهش کک و مک گفت: روغن جوانه گندم که با چرب شدن پوست، سبب انعکاس نسبی آفتاب می شود، تاثیر کمی در جلوگیری از کک و مک دارد. به پزشک در مورد چگونگی و مدت زمان تغذیه نوزاد با شیر مادر یا شیر خشک توضیح دهید. درصورتیکه امکان دادن شیر طبیعی نیست، هر دو یا سه ساعت بهمیزان کافی شیر خشک به نوزاد بدهید. زیرا تاثیرات مهم آن روی سلامت نوزاد یکی از مهم ترین اثرات بیلی روبین بالا می باشد. این نوع از زردی در اثر ناسازگاری گروه خونی مادر و نوزاد یا عفونتهای نوزادی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *