8 حقایقی که همه باید درباره اجاره دستگاه زردی نوزاد شیراز بدانند

اگر سطح بیلی روبین بیش از حد بالا نباشد و یا سرعت افزایش عدد بیلی روبین پایین باشد، در صورت تشخیص پزشک ، شما می توانید فتوتراپی را در منزل انجام دهید. در بعضی موارد، نوزادان ممکن است به دلیل زردی شدید و سطح بالای بیلی روبین خون، به درمان نیاز داشته باشند. این سطح یک حد مجاز از بیلیروبین در داخل بدن نوزاد است، که اگر غلظت آن در داخل خون از حد مجاز فراتر رود، نیاز به درمان بیلیروبین است. نحوه ی عملکرد این دستگاه به این صورت می باشد، که با تابش نوری مخصوص به بدن نوزاد باعث شکسته شدن بیلی روبین تجمع یافته، در زیر پوست نوزاد می شود. بیماری زردی به معنای زرد رنگ شدن پوست، غشاهای مخاطی (مخاط دهان)، و چشم ها است. معمولاً قبل از خاموش شدن چراغ های فتوتراپی کاهش قابل توجهی در سطح بیلی روبین سرم مشاهده می شود. زردي ديررس كه در 7-5 روزگي شروع مي شود بعلت وجود ماده ای در شير مادر كه باعث مهار تبدیل بیلی روبین غیر مستقیم به مستقیم . اگر گروه خونی مادر با نوع نوزاد متفاوت باشد، ممکن است کودک آنتی بادی را از طریق جفت دریافت کند که باعث تجزیه غیر طبیعی سریع گلبول های قرمز می شود.

وسعت زردی معمولا از طریق نگاه کردن به پوست و چشمهای نوزادان ارزیابی شده و به وسیله بررسی سطح بیلیروبین خون تایید میشود. سیاوش در حالی که با خنده مهربونی نگاهم میکرد گفت : – پس با این وضعیت ترشی خوردن تو بچمون قراره کچل به دنیا بیاد . از آنجا که این دو مشکل کاملا قابل پیشگیری و کنترل می باشند در بدو تولد نوزاد با آموزش کافی کادر پزشکی می توان در این امر مداخله نمود و مانع از برور مشکلات و پیشگیری از تاثیر زردی بر شنوایی نوزادان گردید. شیردهی خوب نه تنها باعث میشود نوزاد به اندازه کافی از مواد مغذی شیر بهره ببرد، بلکه منجر به دفع ادرار و مدفوع زیاد هم میشود. تولید این لامپ ها در سایزهای مختلف باعث شده تا میزان انرژی در آنها متفاوت باشد بدین ترتیب هر کدام کارایی مختص به خود را دارند. با این حال ، به دلیل مزایای شیردهی ، متخصصان هنوز آن را توصیه می کنند. معمولاً دلیل بروز این نوع از زردی مشکلات تغذیه و شیردهی است. راه پیشگیری نیز تغذیه مکرر نوزاد با شیر مادر پس از تولد است. این تجهیزات قدیمی است و در حالی که قابلیتهای آن محدود است، عوارضی نیز دارد.

الای دی: تجهیزات الای دی در مقایسه با فلورسنت قدرت درمانی بالاتر و عوارض جانبی کمتری دارند. دستگاه های موجود به صورت تونلی میباشد و پرتو درمانی سه بعدی انجام میگیرد و نیاز به گردش نوزاد در زیر دستگاه نمیباشد. نور درمانی ازطریق اشعههای مخصوصی انجام میشود که اغلب طیف آبی-سبز دارند. تمام توانم رو جمع کردم و خواستم منم باشم که در کمال تعجب دیدم سیاوش دستهاش رو زیر بدنم رد کرد و منو روی دست بلند کرد و به طرف اتاقها رفت . توجه داشته باشید که عدد زردی نوزاد ۱۴ روزه با عدد زردی نوزاد 21 روزه مفاهیم متفاوتی را به پزشک مخابره میکنند؛ زیرا اساسا با افزایش سن نوزاد، عدد زردی کم میشود و زردی بهبود پیدا میکند. البته معمولاٌ مقدار این ماده در نوزادان 3-5 روزه بیشتر است. زردی اگرچه بهطور طبیعی و اکثراً در نوزادان رخ میدهد، اما برخی علائم زردی نوزاد میتوانند نشاندهندهی بروز مسائل خطرناکتری باشند. اما در برخی شرایط کبد نمیتواند بیلی روبین را به همان سرعتی که تولید میکند، دفع کند و از این رو، ممکن است منجر به هیپربیلی روبینمی و زردی در نوزادان شود. Da​ta has been g᠎en er ated  with GSA  C on​tent Gen er᠎ator Demov ersion​!

نور با طول موج مخصوص میتواند بیلی روبین را به دو مؤلفه به نامهای لیمیروبین و فوتوبیلیروبین تجزیه میکند. برای ایجاد DNA پوشش دار،DNA را درحلالی كه حاوی ذرات فلزی است قرار می دهند، عوامل ژنتیكی كه به این صورت تولید می شوند، داخل فشنگ هایی قرار می گیرند، بعد از شلیك، یك صفحه سوراخدار از حركت فشنگ ها جلوگیری می كند اما به ذرات طلا اجازه عبور می دهد تا به بافت مورد نظر اصابت نماید. اما در این مطلب قصد داریم اطلاعاتی را در رابطه با یرقان و خطرات تفکرات سنتی و اشتباه در رابطه با درمان یرقان یا زردی نوزاد در اختیار شما قرار دهیم. در این میان یکی از اصول درمان استفاده از لامپهای مخصوص به نام لامپ فوتوتراپی است. فتوتراپی چگونه به زردی نوزاد کمک می کند؟ برای پیشگیری از عوارض فتوتراپی بهتر است هنگام درمان چشم های نوزاد را با چشم بند ضد نور مخصوص پوشاند همچنین انواع شورت های ضد نور مخصوص فتوتراپی وجود دارد که از اندام تناسلی نوزاد محافظت می کند. شرکت تابان پرتو کوش با ارائه دستگاه های فتوتراپی خانگی به شما کمک میکند تا به راحتی زردی نوزاد خود را در خانه درمان کنید. پس از تولد ، در صورت لزوم ، گروه خونی کودک شما آزمایش می شود تا احتمال ناسازگاری گروه خونی که منجر به زردی نوزاد می شود را رد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *