8 راه عوارض زردی نوزاد می‌تواند شما را شکست ناپذیر کند

علي باش حامبة PDF. كلمة مقص بالتشكيل. مسرحية موت دانتون pdf. كلمة عن بداية فصل دراسي جديد تويتر. بحث عن كتاب نظرية الفستق. قصة عن اليأس. معنى الخنس. معنى اسم لطيفة. حكم الحديث الموضوع. حكم النصح امام الناس. برخی از والدین در مورد ارتباط مصرف شیرخشک و یبوست سوال می پرسند؛ ابرای توضیح این موضع و باید بگوییم که لازم است در ابتدا کودک خود را از نظر یبوست و عدم دفع بررسی کنید و در صورتی که هر گونه مشکلی در این زمینه بود با پزشک مشورت کنید. جهت آشنایی با انواع شیرخشک و انتخاب شیرخشک مناسب فرزندتان می-توانید به مقالۀ راهنمای خرید شیر خشک مراجعه کنید. جهت دریافت اطلاعات کامل در این زمینه میتوانید به مقالۀ مدفوع خلطی نوزاد مراجعه کنید. اسهال میتوانید راهکارهایی جهت درمان اسهال بیابید. اگر مدفوع سبز رنگ نوزاد همراه با علائم زیر بود نشاندهندۀ عفونت بوده و ممکن است برای نوزاد خطرناک باشد به همین دلیل نیاز به پیگیری و درمان سریع دارد. در کودکانی که از شیر مادر تغذیه میکنند کمکم به رنگ قهوهای روشن مایل به خردلی درمیآید. حتی اگر میزان تغذیه با شیر مادر به هر دلیل کم و ناچیز باشد. • لازم است از كافی بودن شیر خود برای تغذیه نوزاد اطمینان حاصل كنید.

“فتوتراپی” یا “نوردرمانی” رایجترین روش درمان در جهت کاهش سطح بالای بیلیروبینی است که سبب پیدایش زردی در نوزاد شدهاست. تعویض خون(Exchange): نوزادی بالای ۲۰۰۰ گرم با بیلی روبین غیر مستقیم ۲۰mg/dl تعویض خون(Exchange) می شوند،نوزادان بدون علامتی که به یرقان فیزیولوژیک و یرقان شیر مادر مبتلا هستند، تا هنگامی که میزان بیلی روبین خونشان به بالای ۲۵mg/dl نرسیده است، احتیاج به تعویض خون ندارند. اولین و مهم ترین نشانه یرقان یا زردی نوزاد زرد شدن پوست و چشم است. ابتلا به زردی یا یرقان در بین نوزادان بسیار رایج است. اگر زردی ناشی از چیز دیگری باشد ، ممکن است نیاز به جراحی یا درمان دارویی باشد. این موارد نیز موقتی بوده و خطرناک نیستند اما بیماری اصلی کودک نیاز به درمان دارد. این موضوع علت مدفوع سبز روشن در نوزاد است اما خطرناک نیست. مدفوع سبز نوزاد شش ماهه، گاهی به علت شروع تغذیۀ کمکی برای نوزاد است. بهتر است از ابتدای تولد نوزاد خود را از نظر تعداد دفع در روز، مقدار آن، رنگ مدفوع، قوام مدفوع، بوی مدفوع و سایر ویژگیهای آن بررسی کنید و این موارد را یادداشت کنید تا بتوانید تغییرات را سریعتر شناسایی کنید و علت مدفوع سبز در نوزادان شیرخشکی را راحتتر بیابید. ​Th is conte nt was done by GSA Con᠎te nt Gener​at᠎or D emov ersion.

مکونیوم معمولا چسبنده و بدون بو بوده و رنگ سبز تیرۀ مایل به سیاه آن به دلیل وجود رنگدانه-های صفراوی یا همان بیلیروبین است. حال اگر این رنگدانهها بیشتر یا کمتر از حد معمول باشند رنگ مدفوع نوزاد را تغییر میدهند. اگر مدفوع نوزاد شما بیشاز حد تیره شد و رو به سیاهی رفت بهتر است هوشیار باشید. توجه نمایید که اگر شما زردی نوزاد را نادیده بگیرید این موضوع میتواند آسیب های زیانبار و دائمی به مغز کودک شما وارد کند. پس علت مدفوع سبز در نوزادان شیرخشکی میتواند در اثر مشکل صفراوی باشد که باید توسط پزشک بررسی شود. گفتیم که رنگ مدفوع در اثر رنگدانههای موجود در صفرا ایجاد میشود. این مدفوع به رنگ سبز تیره مایل به سیاه بوده و حاوی مایع آمنیوتیک، مخاط، سلولهای پوستی و پرزهای جنینی است که نوزاد در رحم مادر آنها را بلعیده است. یک علت مدفوع سبز در نوزادان شیرخشکی ممکن است تغییر نوع و شرکت سازندۀ شیرخشک باشد زیرا کارخانهها و شرکتهای سازنده شیرخشک ممکن است ترکیبات متفاوتی را در فرمول شیرخشک استفاده کنند.

یکی از همین گیاهان دارویی سنتی گیاه شیر خشت و ترنجبین می باشد که برای رفع زردی نوزاد مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا ممکن است علت این تغییر رنگ، خونریزی گوارشی باشد و این مورد سریعا باید توسط پزشک بررسی شود. در مورد مكانیسم اثر شیر خشت باید گفت، با توجه به اینكه ایــن گیــاه حــاوی مادهای به نام مــانیتول و پلــی ساكاریدهای متعدد میباشد و میزان مانیتول موجود در آن حدود ۶۰-۴۰ درصد است و جذب خوراکی مانیتول نیز از دستگاه گوارش بسیار کم اسـت، در نتیجـه مصرف شیرخشت، باعث ایجاد اسهال شده و تعداد دفعات دفـع مـدفوع نوزاد افزایش مییابد، درنتیجه باعث دفع سرم بیلیروبین از طریق مدفوع میگردد. مدفوع، رنگ سبز تیره پیدا میکند و قوام و سفتی آن نیز افزایش مییابد. داروها به علت داشتن مواد شیمیایی روی دستگاه گوارش تاثیر میگذارند و ممکن است موجب تغییر رنگ مدفوع شوند. اگر نوزادان از شیر مادر خود به اندازه کافی مواد مغذی یا کالری دریافت نکنند، و یا دچار کمبود آب بدن شوند، بیشتر دچار زردی می شوند. داروها، مواد غذایی مصرفی خود و نوزادتان و تغییرات رژیم غذایی او را بهطور کامل بررسی کنید تا بتوانید دلایل احتمالی مدفوع سبز نوزاد را شناسایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *