9 دلیل محکم برای اجتناب از درمان زردی نوزاد

در صورت نیاز بهتر است با یک پزشک طب سنتی مشورت نمایید و هیچ گاه سرخود به نوزاد خود دارو ندهید. زردی در صورت نیاز با قرار دادن نوزاد زیر نور برطرف می شود. مصرف بیش از حد میوه های زرد مانند نارنگی یا هویج نوعی زردی خاص در کودکان سه تا شش ساله ایجاد می کند. وی افزود: بعد از ارجاع این کودکان به مراکز درمانی اگر زردی در حد پائین باشد برای آنها فتوتراپی انجام میشود اما اگر میزان زردی بسیار بالا باشد تعویض خون تجویز میشود. بر اساس شدت افزایش بیلی روبین از روشهای زیر استفاده میشود: فتوتراپی، تعویض خون و تجویز دارو. تنها راه درمان کرن ایکتروس، تعویض خون نوزاد میباشد. بیلی روبین محلول در چربی برای دستگاه اعصاب مرکزی در حال رشد، سمی است و در سلولهای مغز رسوب میکند و اگر مقدار بیلی روبین بیشتر از ۲۵ میلیگرم در دسیلیتر شود باعث بروز بیماری کرن ایکتروس میگردد.  Th᠎is post was gen᠎er᠎ated with GSA Content᠎ G en erator  DE MO᠎.

طبع صفرا گرم و خشک است و نوزاد نمیتواند این طبع را تحمل کند، حال اگر مادر ادویه مصرف کند، این ماده درشیرش ترشح میشود و پوست نوزاد رو به زردی میگراید. میتوان یک گرم از این ماده را در یک استکان آب داغ حل کرد و به مدت سه روز با قاشق چایخوری به نوزاد خوراند. نوع زودرس قبل از روز هفتم شروع میشود و عوامل مستعد کننده نوزاد عبارتند از کاهش مصرف شیر مادر و خوراندن آب قند و درمان آن، شیردهی مکرر ( بیش از ۱۰ بار در ۲۴ ساعت ) و منع مصرف آب و آب قند است. نوع دیررس بعد از هفته اول شروع میشود و درمان آن قطع شیر مادر برای ۱ تا ۲ روز و جایگزینی آن با شیر خشک و فتوتراپی است. بیلی روبین بعد از فرایندهایی خاص در کبد از طریق ادرار و مدفوع دفع میشود.این فرایند به طورمعمول هم دربزرگ سالان وهم درکودکان اتفاق میافتد.در نوزادان، چون کبد هنوزبالغ نشده است و برای فرایند بیلی روبین، نیاز به زمان چند ساعته تا چند روزه دارد، تجمع این رنگدانه باعث زردی نوزاد میشود اما گاهی ممکن است زردی نوزاد نشانه یک مشکل اساسی باشد. ترتيب هدافي الدوري الإيطالي بعد مباريات اليوم.

 Th is data w as created by GSA Content Gener​at or Dem​oversi᠎on !

مادران شیرده بهتر است مصرف شیرینیها، غذاهای پرچرب، سرخ کرده، پرادویه، انواع بستنی، فالوده و مواد نشاستهای را در ماههای آخر بارداری کم و حتی اگر میتوانند قطع کنند.توجه داشته باشید در شرایط خاص جسمی نوزاد و بالا بودن میزان زردی، حتماً باید به پزشک مراجعه کنید و از روشهای پیشنهادی برای درمان زردی نوزاد در خانه بدون مشورت با پزشک استفاده نکنید. برخی از پزشکان طب سنتی و مدرن نیز معتقدند مصرف زغالاخته در جلوگیری از بروز زردی نوزادان مهم و تاثیرگذار است و به همین دلیل حضور این میوه را در سبد غذایی مادران باردار توصیه میکنند. مادران شیرده، عرق کاسنی و شاهتره را به نسبت مساوی مخلوط و روزی سه استکان مصرف کنند. ابتدا سر و گردن نوزاد، قسمت های بالا و پایین بدن، دست ها و پاها و در نهایت دست ها و پاها با زرد شدن خود را نشان می دهند. بیماری زردی نوزادان بیماری است که با زرد شدن پوست و چشم های نوزاد تازه متولد شده همراه است. اما در نوزادان دلایل دیگری هم وجود دارد؛ بنابراین به زردی نوزادان، زردی فیزیولوژیکی گفته می شود.

اگرچه علل متفاوتی وجود دارد اما شایع ترین علت فیزیولوژیکی است که به طور معمول به درمان نیاز ندارد و طی یک یا ۲ هفته مشکل حل می شود. تقریباً ۶۰ درصد نوزادانی که دوره ۹ ماهه جنینی را سپری کرده اند و ۸۰ درصد نوزادان زودرس در هفته اول زندگی دچار زردی می شوند؛ در اغلب موارد بیماری نهفته ای در کار نیست و این زردی فیزیولوژیکی بی ضرر است. به همین ترتیب عدد زردی نوزاد یک ماهه با عدد زردی نوزاد ۱۴ روزه نیز متفاوت است. در صورتی که نوزاد در منزل تحت فوتوتراپی قرار بگیرد باید یک پرستار به منزل مراجعه نموده و نمونه خون را برای اندازه گیری سطوح بیلی روبین دریافت نماید. متخصصان معتقدند زردی که بهراحتی قابل درمان شدن است در صورتی که به موقع درمان نشود میتواند مشکلات مغزی جدیای را برای نوزادان ایجاد کند. بیلی روبین به طور طبیعی در پی شکسته شدن گلبول های قرمز به وجود می آید. در دو نوع زودرس و دیررس وجود دارد. این نوع زردی معمولاً هیچ مشکلی برای نوزاد ایجاد نمیکند و در نهایت خودبهخود از بین میرود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *