9 نمونه‌های مسحورکننده درمان زردی نوزاد

اگر نوزاد در NICU باسد، خود پرستاران برای او یک سوند کوچک نصب میکنند اما وقتی نوزاد به خانه منتقل شده است؛ معمولا به سوند نیاز ندارید. دستگاه زردی سیستمی است که معمولا از آن برای معالجه زردی نوزادان به کار گرفته می شود. هنگامی که کودک در رحم مادر رشد می کند ، جفت بیلی روبین را از بدن کودک خارج می کند. این میزان بالاتری از بیلی روبین را در همه نوزادان پس از تولد ایجاد می کند. این میزان بالاتر بیلی روبین و این واقعیت که بسیاری از کبد نوزادان نمی توانند به درستی از شر آن خلاص شوند ، باعث می شود که نوزادان سطح بالاتری از آن داشته باشند. سطح بالاتری از گلبول های قرمز خون که بیشتر در نوزادان با سن کوچک حاملگی (SGA) و برخی دوقلوها مشاهده می گردد. این گلبول های قرمز با توجه به عللی مورد حمله زردی واقع شده اند با توجه به نیرویی این نور مخصوص از بین رفته و بیلی روبین های تازه ای جای آنها را می گیرند و این یعنی عامل زردی پایین آمده و زردی نوزادان التیام یافته است. زردی شیردهی در نوزادان شیرده در طی هفته اول زندگی مشاهده می گردد. بعضی مسائل ناچیز نظیر مدفوع شل یا بثورات پوستی امکان دارد مشاهده شود که همواره بعد از اعمال فتوتراپی این عوارض جانبی رفع می شوند.

Da​ta w as c reat ed with GSA Con᠎tent Gener᠎at᠎or  Demover᠎sion .

به علاوه به جای مدفوع زرد یا قهوه ای روشن، مدفوع نوزادی که زردی دارد، بی رنگ می شود. به وسیله نیروی این طول موج از نور، قسمت هایی که در برابر نور واقع می شوند روزنه ای برای ورود نیرویی می شود که یک راست به گلبول های قرمز خون این نوزادان وارد می شود. این رنگدانه یکی از فراورده های جنبی است که در زمان تجزیه طبیعی گلبول های قرمز خون حاصل می شود. زردی به دلیل افزایش سطح رنگدانه های مایل به زرد در خون است که بیلی روبین نامیده می شود و هنگامی که بدن کودک سلولهای قرمز خون اضافی را تجزیه می کند ، تشکیل می شود. دکتر راداخریشنان شرح می دهد: هنگامی که نوزاد جدید شما بعد از تولد آغاز به تنفس می کند ، سلول های قرمز خون اضافی که کودک شما در رحم داشته است از بین می رود. بیشتر اوقات مسئله ای ایجاد گردد و در عرض 2 هفته از بین می رود. بیشتر اوقات مشکلی ایجاد شود و در عرض ۲ هفته از بین می رود.

در صورتی که قصد اجاره دستگاه زردی یا فتوتراپی را دارید توصیه می کنم به کلینیک معتبر و با تجربه مراجعه نمایید، زیرا افرادی که در این زمینه تجربه کمی دارند به خوبی نمی توانند برای درمان زردی نوزاد دلبندتان به شما کمک کنند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید رنگ مدفوع و ادرار نوزادان، می توانند به تشخیص زردی در آن ها کمک کنند. شنبه 00/6/20، تهران , (اخبار رسمی): بیلی روبین یک رنگدانه زرد است که در خون و مدفوع افراد است. بیلی روبین که در بدن ایجاد می شود یک ماده ی سمی است و باید به طریقی از بدن دفع بشود. بعد از تولد مدت زمانی طول می کشد تا کبد نوزاد کارایی لازم برای دفع بیلی روبین اضافی را داشته باشد. زردی نوزاد تازه متولد شده هنگامی اتفاق می افتد که کودک سطح بالایی از بیلی روبین در خون داشته باشد. و یا همان مهتابی می باشد که می توان با قرار دادن نوزاد در زیر این نور به روند بهبود وی سرعت بخشید. در گذشته برای درمان زردی نوزاد از لامپهای مهتابی یا لامپ فلوئرسنت استفاده می شد. در نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می نمایند ممکن است دو نوع زردی دیده گردد.

این کار را یک بار در روز انجام دهید تا زمانی که متوجه بهبودی وضعیت خود شوید. ممکن است مدتی طول بکشد تا کبد کودک بتواند این کار را به طور موثر انجام دهد. بیلی روبین از طریق خون به کبد منتقل می شود ، جایی که به عنوان یک ماده شیمیایی برچسب خورده و به صفرا منتقل می شود ، رنگدانه سبز ساخته شده توسط کبد این کار انجام می شود. بیلی روبین از طریق خون به کبد منتقل می گردد ، جایی که به عنوان یک ماده شیمیایی برچسب خورده و به صفرا منتقل می گردد ، رنگدانه سبز ساخته شده توسط کبد این کار انجام می گردد. زردی شیر مادر ممکن است در برخی از نوزادان سالم که از شیر مادر تغذیه می کنند ، پس از روز ۷ تولد ظاهر شود. در نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند ممکن است دو نوع زردی دیده شود. بدن نوزاد در موضع نور های سفید، سبز یا آبی واقع می شود به نوعی که به اکثر بخش های پوست نوزاد این نور ها بتابند. زردی شیر مادر ممکن است در برخی از نوزادان سالم که از شیر مادر تغذیه می نمایند ، پس از روز 7 تولد ظاهر گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *