9 چیز درباره اجاره دستگاه زردی نوزادی آنچه می خواهید… بدجوری

برخی از عفونتها و برخی شرایط خاص پزشکی میتوانند باعث رشد مواد اضافی در کبد شما شوند. زردی که بیش از 3 هفته ادامه داشته باشد، ممکن است نشانه یک بیماری زمینهای باشد. اگر یک پزشک به صورت جدی به بیماری مشکوک باشد، این احتمال وجود دارد که نمونه برداری از کبد را توصیه نماید. پزشک میتواند در صورت مصرف بیش از حد الکل، به شما اختار دهد. در صورت مشاهده علائم و نشانههای بزرگ شدن کبد خود، از پزشک خود وقت بگیرید و در این زمینه با او مشورت نمایید. اگر پزشک در هنگام معاینه بدنی، کبد شما را به راحتی احساس کند، این احتمال وجود دارد که کبد بزرگ شده داشته باشید. احتمال بروز نوعی از عفونت وجود دارد. نوزادی که گروه خونیاش با گروه خونی مادرش سازگار نیست، میتواند آنتیبادیهایی ایجاد کند که باعث میشود گلبولهای قرمز خون از بین برود و باعث افزایش ناگهانی سطح بیلیروبین شود. به این حالت هپاتومگالی احتقانی گفته میشود. زردی نوزاد، والدین را نگران میکند ولی انجام حجامت در نوزاد برای کاهش زردی، به هیچ عنوان این کار توصیه نمیشود. کودک شما طی ۷۲ ساعت پس از تولد ، به عنوان بخشی از معاینه بدنی نوزاد ، از نظر زردی مورد معاینه قرار می گیرد. Th is po st w as writt​en by G SA C᠎on tent Gener ator D emover᠎sion᠎.

اگر کار شما مرتبط با مواد شیمیایی مانند حشرهکشها یا پاک کنندههای آئروسل “aerosolized” است، به طور کلی توصیههای کارفرمای خود را برای استفاده ایمن از این موارد دنبال نمایید. به ندرت ، میزان بیلی روبین در خون که به طور غیرمعمول زیاد است ، می تواند نوزاد تازه متولد شده را در معرض خطر آسیب مغزی قرار دهد ، به ویژه در حضور برخی از عوامل خطرزا برای زردی شدید. تنها کافیست به واکنش ها و تغییرات رفتاری و رنگ پوست نوزاد توجه داشته باشید تا قبل از بروز هرگونه عوارضی مانند آسیب مغزی ، درمان فوری انجام شود. اما با توجه به این مسئله که آسیب به کبد میتواند باعث تجمع مایعات در درون شکم شما شود، این احتمال وجود دارد که متوجه شوید که معده شما بیش از حد معمول بزرگ شده و بیرون زده است. مدیریت این عوامل میتواند خطر بزرگ شدن کبد را کاهش دهد. البته لازم به ذکر است که امکان دارد پزشک معالج نوزاد شما به واسطه مادر مخالفتی با مصرف داروهایی این چنینی نداشته باشد. متاسفانه این نرم افزار که البته با یک ویجت موبایلی همراه میباشد هنوز در کشور ما ارائه نشده است اما به محض ورود آن به کشور از طریق همین مرکز در اختیار هموطنان عزیز قرار خواهد گرفت.

به همین دلیل بیلی روبین های آزاد شده از سلول ها نمی توانند از راه کبد دفع شوند و این رنگدانه های زرد در زیر پوست جمع شده و باعث زردی در نوزادان می شود. آنها تازه در حال از بین بردن این سلولها در زمان تولد هستند، که مقدار زیادی بیلی روبین آزاد میکنند. هنگامی که پزشک شما هپاتومگالی را تأیید کرد، به طور معمول آنها تغییر در سبک زندگی را برای سلامت کبد شما توصیه میکنند. اما در نوزادانی که عملکرد کبد آنها هنوز به طور موثر کامل نشده است؛ دفع این رنگ به خوبی انجام نمیشود و در نتیجه این رنگ به خون راه پیدا میکنند و باعث زردی بدن میشود. این در حالی است که کبد در بزرگسالان با طول آن اندازهگیری میشود. این احتمال وجود دارد که کودکان در نتیجه NAFLD یا استئوهپاتیت غیرالکلی (NASH) به بیماری بزرگ شدن کبد مبتلا شوند. گزینههای درمانی شما به اختلالات وبیماریهای زمینهای و اساسی بستگی دارد که باعث بزرگ شدن کبد میشود. انسداد مجرای صفراوی یا کیسه صفرا و برگشت مواد از صفرا و التهاب در کبد که اغلب از سنگ صفرا ناشی میشود.

 Th᠎is post h as be en done wi᠎th the help of GSA Conten᠎t ​Gene᠎rator  DE᠎MO .

به طور معمول هر رشد باعث افزایش اندازه کبد شما میشود. آزمایش بیلی روبین سطح بیلی روبین را در خون اندازه گیری می کند. با افزایش سن، اندازه و وزن کبد شما به طور طبیعی افزایش مییابد. به طور معمول هپاتومگالی نشانه این موضوع است که بافت درون کبدی عملکرد درستی ندارد. هپاتیت ویروسی (معمولاً A ، B یا C) یا عفونتهای مختلف کبدی که هر یک ناشی از نوعی ویروس هستند. هر دو نوع معمولاً بی ضرر هستند.زردی شیردهی در نوزادان شیرده در طی هفته اول زندگی مشاهده می شود. در صورتی که نوزاد شیر مادر می خورد، هر 2 تا 3 ساعت یا حدودا 8 تا 12 بار در روز به نوزاد خود شیر دهید. دادههای زیر از 2080 نفر در سنین 18 تا 88 سال جمع آوری شده است. از یک سبک زندگی سالم پیروی کنید و وزن مناسبی داشته باشید. اگر دیابت دارید، قند خون خود را مدیریت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *