Best 50 پیشنهادات برای درمان زردی نوزاد

ابن سینا در کتاب قانون خودش درباره خواص شیرخشت گفته است؛ این گیاه دارای مزاجی معتدل بوده و اثرات مسهلی دارد و خواص آن مشابه ترنجبین است ولی باید دانست که حتی از خود ترنجبین هم قوی تر عمل می کند و خاصیت زداینده ای دارد. روش سنتی به ما می گوید با قطع و کم کردن مصرف شیرینی جات قنادی، غذاهای پرچرب، سرخ کرده، پر ادویه، انواع بستنی، فالوده و مواد نشاسته ای می توان به درمان زردی کمک کرد. • نوع خون – اگر نوع خون مادر و نوزاد با هم متفاوت باشند، نوزاد ممکن است آنتی بادی هایی را از طریق جفت دریافت کند که باعث می شوند سلول های خون نوزاد خیلی سریعتر بشکنند. اگر میپرسید که مواد غذایی مفید برای زردی نوزاد چیست، باید بگوییم که ماست یکی از غذاهای سرد و خنک است و میتواند با متعادل نگه داشتن طبع بدن مادر، به رفع زردی نوزاد از طریق شیر مادر کمک کند. برای جلوگیری از کم آبی نوزاد در دستگاه فتوتراپی چهار لامپ, بعد از هر 2 ساعت درمان, دستگاه را خاموش کنید. اطراف دستگاه را باز کنید و دمای اتاق را هم کاهش دهید تا در نتیجه دمای درون دستگاه نیز کاهش یابد.

Th᠎is article h as ᠎been written ᠎by GSA Con tent Generator  DEMO᠎.

پیش از شروع درمان توجه داشته باشید که حتما از شیر دهی کامل نوزاد مطمئن باشید و همچنین در صورت نیاز, پوشک نوزاد را هم تعویض کنید. بنابراین این مسئولیت بر عهده اجاره دهنده این دستگاههاست که بعد از اتمام ( و حتی قبل از اتمام) عمر مفید این لامپها آنها را تعویض بنمایند. دستگاه فتوتراپی دارای یک سنسور دمایی است که دمای محیطی که نوزاد در آن قرار گرفته را اندازه گیری میکند و به کاربر نشان میدهد. در بعضي از موارد نوزاد مبتلا به يرقان را زير نور چراغ مخصوصي مي گذارند. یکی از عوارض نور درمانی می باشد. یکی از عوامل مهم افزایش زردی نوزاد پس از درمان ضعف کبد آن می باشد و عملکرد کبد به مرور زمان و با بزرگتر شدن نوزاد بهتر خواهد شد. مراقب باشید تا نوزاد به کمبود آب دچار نشود. توجه داشته باشید زمانی نوزاد در منزل تحت درمان قرار می گیرد که با بیماری دیگری همراه نداشته باشد. This a᠎rtic le was gener​at​ed ​wi th the help of GSA  Co ntent  Ge​ne᠎rator DE MO​.

روش های سنتی درمان زردی نوزاد موثر است اما طول مدت درمان را افزایش می دهد. برای این نوع منبع به طور معمول از چراغ های هالوژن 21 ولت و 150 وات همراه با یک باز تابنده با پوشش مخصوص که جذب کننده طول موج مادون قرمز است قرار دارد. طول مدت درمان و بستری در بیمارستان را کاهش می دهد. این دستگاه بوسیله تاباندن نور, زردی نوزاد را کاهش می دهد. جهت درمان زردی نوزاد شما می توانید از این سه روش استفاده نمایید اما ما به شما می گوییم که موثرترین روش درمان، گزینه سوم است. بعنوان مثال می توان از دو یا سه دستگاه فتوتراپی سنتی به صورت همزمان و از جهت های مختلف و یا ترکیب دستگاه فتوتراپی سنتی ( غیر فیبراپتیک ) و فتوتراپی فیبراپتیک استفاده کرد. اگر گروه خونی نوزاد و مادر متفاوت باشد، گاهی مادر آنتی بادی هایی تولید می کند که گلبول های قرمز نوزاد را از بین می برد. حوار شخصية. چه بخورد نوزاد برای زردی رفع مادر. از جدا شدن نوزاد از مادر به صورت طولانی مدت جلوگیری می کند. می تواند باعث کاهش هزینه درمان شود. فتوتراپی نوزادان یک روش جدید و کاملا علمی در درمان زردی نوزاد است.

با توجه به اینکه خونگیری از نوزاد کاری بسیار دشوار است اخیرا دستگاه هایی به بازار با نام بیلی روبین متر عرضه شده که با استفاده از دستگاه ها دیگر نیازی به خونگیری از نوزاد نیست و با اسکن از روی پوست نوزاد می توان زردی نوزاد و درجه زردی نوزاد را به راجتی تشخیص داد . متخصصین نقش مادران را در تشخیص زردی نوزادشان بسیار مهم میدانند و توصیه میکنند: مادرانی که در خارج از بیمارستان زایمان میکنند باید در صورت تشخیص زردی در نوزاد، در همان 24 ساعت ابتدایی تولد او، به بیمارستان مراجعه کنند و نوزادشان را تحت درمان قرار دهند. همچنین در صورتی که قصد خرید دستگاه فتوتراپی را دارید به صفحه خرید فتوتراپی مراجعه نمایید. گاهی بسته به میزان زردی پزشک نوزاد شما تشخیص می دهد که نوزاد حتما باید در بیمارستان و با دستگاه های بیمارستانیِ فتوتراپی درمان شود. آن دسته از مادرانی هم که در بیمارستان زایمان میکنند، خیالشان از این جهت راحت است، چون پزشکان در صورت تشخیص زردی در نوزاد او را ترخیص نمیکنند تا بهبود پیدا کند. علاوه بر ارزیابی های رشدی، تست های دیگری هم باید انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *