تبریک می گویم! درمان زردی نوزاد شما دیگر مرتبط نیست

اما در برخی از موارد هیچ علتی برای بروز زردی نوزاد وجود نداشته است و تنها مورد مشکترک کودکانی که دچار زردی شده بودند همین مسئله همسانی گروه خونی بود. دو روش عمده وجود دارد که نوزادان مبتلا به زردی با فتوتراپی درمان می شوند. بر همین اساس دکتر صابری توضیح میدهد:« گاهی ممکن است بدن نوزاد به تعویض خون اول جواب ندهد و مجبور شویم دو تا سه بار برای او تعویض خون انجام دهیم. زردی غیرمستقیم شایعترین زردی در بین نوزادان است و به چند دلیل اتفاق می افتد: در صورت ناسازگاری گروههای خونی – در صورت ناسازگاری گروه خونی ABO – زردی ناشی از کمبود تغذیه با شیر مادر- زردی ناشی از شیر مادر» این متخصص کودکان و نوزادان، درباره دلایل زردی توضیح میدهد: «زردی ناشی از ناسازگاریگروههای خونی شایعترین علت زردی در نوزادان است و به این دلیل اتفاق می افتد که گروه خونی مادر منفی و گروه خونی پدر مثبت است و گروه خونی جنین نیز مثبت شده است.

درمان زردی نوزاد در منزل با پیشرفته ترین دستگاه فتوتراپی نی نی سایت: در قسمت اول گزارش زردی نوزادان، دکتر حسنعلی صابری، متخصص کودکان و نوزادان، درباره روشهای تشخیص زردی و نشانهها و درجات آن توضیح داد. اکنون در قسمت دوم این گزارش شما میتوانید با دلایل ایجاد زردی و روشهای درمان آنها آشنا شوید. باید بگوییم بله، در قسمت آسیای شرقی عموما نوازدان با زردی رو به رو می شوند. با توجه به اینکه تعداد بسیار زیادی از کودکان در بدو تولد زردی دارند میتوان از شیر خشت برای درمان آنها استفاده کرد مشروط بر اینکه شدت بیماری خیلی بالا نباشد چرا که در صورت شدت زیاد بیماری، این ماده خوراکی به تنهایی نمیتواند یرقان را درمان نماید و باید از سایر روشها از جمله استفاده از دستگاه فتوتراپی اقدام به درمان نمود. توصیه میگردد که از مصرف بیش از اندازه این ماده خوراکی خودداری نموده و تحت نظر متخصص طب سنتی از آن استفاده کنید.

᠎Th​is h as  been c reated  by GSA Co᠎nt en t Ge nera tor  DEMO.

نوزادانی که بلافاصله پس از زایمان وزن زیادی از دست می دهند یا در اثر زایمان بد زیر پوست سرشان کبودی و خونریزی دارند. مهم ترین نشانه بروز زردی که در دسته نشانه های ثانویه قرار دارد تغییر رنگ پوست نوزاد می باشد. اما توجه کنید که این تغییر رنگ از پوست شروع نمیشود بلکه از سفیدی چشم ها شروع می شود. نشانه های ثانویه را در بخش بالای مقاله اجاره دستگاه زردی نوزاد مطالعه نمودید، اما نشانه های دیگری نیز وجود دارد که نشانه های اولیه نام دارد. حتی در نوزادانی که دوقولو های همسان یا غیر همسان بودند هم مشاهده شده که یک نوازد دچار زردی می شود و دیگری یرقان نمی گیرد. به طور کلی دادن هر نوع ماده غذایی به نوزاد تا قبل از شش ماهگی ممنوع است و کودک به جز شیر مادر یا شیر خشک نباید چیز دیگری مصرف کند. غذاهای مکمل: اگر کودک شما در تغذیه شیر دچار مشکل شده است ،در صورت از دست دادن وزن یا کمبود آب بدن، پزشکتان ممکن است برای تکمیل شیردهی، به کودک مکمل های غذایی را پیشنهاد کند. البته همان طور که برای شما گفتیم این به آن منظور نیست که به طور حتمی این اتفاق در این صورت رخ خواهد داد.

اما به هر حال اگر نوزاد شما خواهر یا برادری داشته که در روز های ابتدایی تولد دچار زردی شده است بهتر است که آماده باشید و خود را برای اجاره دستگاه زردی نوزاد در تهران آماده کنید. برای درمان زردی قدم اول فوتوتراپی است و در صورتی که زردی شدیدتر باشد، نوزاد نیاز به تعویض خون پیدا میکند. اما در این بخش می خواهیم به این موضوع اشاره کنیم که این موضوع هم می تواند یکی از عوامل کاملا غیرمستقیم در بروز زردی در نوزادان باشد. نوزادان معمولاً طی 72 ساعت پس از تولد علائم خود را نشان میدهند. سطح بیلی روبین به طور طبیعی 3-5 روز پس از تولد به بالاترین میزان می رسد، بنابراین معمولاً زردی در 5 روز پس از تولد اتفاق می افتد. بنابراین باید بگوییم که حتی اگر وضعیت زردی نوزاد طولانی شد، حتما با پزشک در ارتباط باشید و توصیههای پزشک را به طور دقیق اجرا کنید. با ما در این بخش از مقاله اجاره دستگاه زردی نوزاد همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم که زردی با چه نشانه های خود را نمایان می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *