Find اکنون، برای درمان زردی نوزاد چه کاری باید انجام دهیدسریع؟

پزشک مشخص می کند که مدت زمان فتوتراپی مورد نیاز برای درمان زردی نوزاد شما چه میزان است. ممکن است مدتی طول بکشد تا کبد کودک بتواند این کار را به طور موثر انجام دهد.بیشتر نوزادان دارای زردی پوست یا زردی هستند. اما زمانی که نوزاد با درجه بالایی از بیلی روبین متولد شود و یا در طول چند روز اول زندگی خود میزان بیلی روبین به صورت ناگهانی افزایش پیدا کند نمی توان این زردی را بدون درمان گذاشت. صاحب مهنة اول حرف ف. نوزادان مبتلا به زردیهای خیلی شدید درمان نشده در روزهای اول زندگی نهايتاً از آسيب سيستم عصبي به درجات مختلف شامل عقب ماندگي مغزي، پرتحركي با نقص تمركز(ADHD)، حركات غير ارادي پيچ و تاب خوردن، اختلالات رفتاري، مسايل دركي و از دست دادن شنوايي حسي – عصبي رنج خواهند برد. شیر دادن به نوزاد می تواند احتمال ابتلا به زردی را در او افزایش دهد. علاوه بر این لامپ های مهتابی احتمال خطر شکسته شدن را هم دارند. درمان معمولاً فقط در صورتی توصیه میشود که آزمایشات میزان بیلی روبین بالایی را در خون کودک نشان دهند.

زمانی که نوزاد در حدود ۲ هفته است، بیلی روبین کمتری تولید می کند و کبد آنها در حذف آن از بدن موثرتر است. زمانی که مادر و نوزاد گروه خونی متفاوتی دارند. اگر جنین گروه خون منفی (مثل مادرش) داشته باشد، هیچ مشکلی برای مادر و جنین ایجاد نمیشود، اما اگر جنین دارای RH مثبت باشد، ممکن است با مشکلاتی چون سقط یا فوت جنین در اواخر بارداری یا مشکلات مادرزادی در جنین همچون نارسایی قلبی و در شایعترین شکل خود با زردی نوزادی روبه رو شویم. اگر نوزاد در NICU باسد، خود پرستاران برای او یک سوند کوچک نصب میکنند اما وقتی نوزاد به خانه منتقل شده است؛ معمولا به سوند نیاز ندارید. مهمترین مزیتی که استفاده از دستگاه فتوتراپی خانگی دارد این است که دیگر نیازی نیست نوزاد برای درمان در بیمارستان بستری شود و نوزاد می تواند در منزل خود تحت نظارت والدین خود درمان شود و والدین در تمام طول درمان نزد فرزند خود باشند تو روند درمان تکمیل شود.

This con te​nt has been g​en​erated  by ᠎GSA  Content ​Gene rato r DEMO.

اکسیژن تولید شده می تواند در علم پزشکی و صنایع گوناگون استفاده شود. قنداق کردن نوزاد از قدیم الیام به عنوان طب سنتی در بین خانواده های ایرانی مرسوم بوده است. باربیتوراتها ممکن است سبب تشدید نشانههای هایپرتیروئیدی شوند. علائم و نشانههای زیر ممکن است نشاندهندهی زردی شدید یا عوارض ناشی از افزایش بیلیروبین خون باشند. علائم یا نشانههای زیر ممکن است نشان دهنده زردی شدید یا عوارض افزایش بیلیروبین باشند. 3. زمانی که نوزاد را در منزل تحت فتوتراپی قرار میدهید، باید به او مقادیر زیادی مایعات بنوشانید زیرا ممکن است بدن نوزاد به دلیل دفع بیلی روبین از طریق مدفوع شل و مکرر دچار کمآبی میشود. سطح بیلی روبین را پایین آورده و از ما در برابر باکتری های مضر محافظت می کند. بیلی روبین بیش از همه به قسمت آبی طیف نور مرئی در حدود 460نانومتر واکنش نشان می دهد و چراغ های که نور حدود 460 تا 490 نانومتر را تولید میکنند . پوست بدن و قسمت سفیدی چشم نوزادی که به زردی یا یرقان مبتلا است به رنگ زرد در می آید. زردی نوزادی که تصور می شود با شیردهی مرتبط است، گاهی اوقات زردی شیر مادر نامیده می شود.

مزایای تغذیه با شیر مادر بر خطرات احتمالی مرتبط با این بیماری بیشتر است. تست پوست با دستگاه اندازه گیری کننده بیلیروبین از طریق پوست: این دستگاه بازتاب یک پرتو نوری خاص از پوست را اندازه گیری میکند. به ندرت، سطح بالای غیرعادی بیلی روبین خون می تواند نوزاد تازه متولد شده را در معرض خطر آسیب مغزی قرار دهد، به ویژه در صورت وجود برخی عوامل خطرزا برای زردی شدید. اجاره دستگاه زردی در اسلامشهر، در زمان کوتاهی امکان پذیر است. مهم است که در صورت داشتن سابقه خانوادگی G6PD به ماما، پزشک عمومی یا پزشک اطفال خود اطلاع دهید. همچنین ممکن است یک بیماری خود ایمنی باشد. 1. IV یک لوله کوچک است که در سیاهرگ نوزاد قرار داده میشود تا به کودک غذا و داروها رسانده شود. در این دستگاه با استفاده از نور مخصوصی موجب تغییر شکل بیلی روبین خون نوزاد می شوند. درمان زردی نوزاد با استفاده از دستگاه فتوتراپی یا همان دستگاه زردی نوزاد مزیت های عمده ای بر درمان به شیوه قدیمی و سنتی دارد. مصرف ناکافی شیر منجر به کم آبی و حرکات روده کمتر در نوزاد می شود و در نهایت منجر به کاهش دفع بیلی روبین از بدن می شود.

Th is has been g enerated  with GSA Con​te​nt  G ener​ator Dem over sion.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *