Loopy آزمایش زردی نوزاد: Lessons from The Pros

بسیاری از نوزادان در بدو تولد به ظاهر سالم هستند اما این احتمال وجود دارد که در معرض ابتلا به یک بیماری خاص قرار داشته باشند. والدین باید توجه داشته باشند ، اگرچه ممکن است پاشنه کودک کبود شده باشد ، اما افزایش سطح بیلی روبین می تواند عوارض جدی ایجاد کند و آزمایش برای جلوگیری از آنها حیاتی است. چگونه در شمال شهر تهران از هوم سرویز برای آزمایش زردی نوزاد استفاده کنیم؟ که باید با استفاده از دستگاه فتوتراپی درمان را شروع کنیم تا میزان بیلیروبین از حدی بالاتر نرود؛ و به سطح بعدی نرسد. در سال های اخیر دستگاه های فتوتراپی قابل حمل ساخته شده است که میتوان آن را به خانه برد و مادر در حالی که در منزل است و به پرستاری می پردازد ، نوزاد را در دستگاه فتوتراپی قرار دهد. از جمله آنها میتوان به آزمایشهای غربالگری، زردی، تیروئید، ادرار، خون و مدفوع اشاره کرد. سرانجام بیلی روبین توسط مدفوع و ادرار دفع میشود. برای انجام آزمایش مدفوع به حجم کمی از آن نیاز است. برای تهیه نمونه خون یک سوزن از راه پوست دست یا ساعد وارد رگ میشود و مقدار کمی از خون در لولهی آزمایش به دست میآید. این لامپ با تابش نور طیف آبی به پوست نوزاد، میزان بیلی روبین موجود در خون نوزاد را کاهش داده و با تجزیه آن در ادرار یا صفرا، آن را از بدن نوزاد خارج میکند.

Article h​as  been c reated wi​th t he help of GSA C​ontent Gene ra᠎tor ᠎DEMO !

بسیاری از این بیماریها مادرزادی بوده و در ابتدا هیچ علائمی از خود نشان نمیدهند. زردی در نوزادان اولین اثر خود را روی کدام قسمت بدن میگذارد؟ شما می توانید با مراجعه به سایت و اپلیکیشن هوم سرویز، از قسمت جستجو درمان زردی نوزاد شرق ,درمان زردی کودک شرق ,زردی شرق ,نوزاد شرق به سرویس مورد نظر خود دسترسی داشته و پس از ثبت سفارش خدمات درمان زردی نوزاد در منزل شرق تهران و مشاهده سیگنال همیاران، امتیازات و نظرات سایر مشتریان را از بین بهترین مراکز تست زردی نوزاد شرق انتخاب نموده و با اطمینان و به راحتی کودک در شرق تجربه کنید. از شما خواسته میشود روی این قسمت را فشار دهید و چسب زخم روی آن بگذارید. از آنجایی که زردی نوزادان یکی از موارد شایع در دوران نوزادی است، در این مطلب به سراغ جزئیات آن خواهیم رفت. اگر نتیجه تست بیلی روبین نشان دهد که میزان بیلی روبین بیشتر از حد طبیعی است، پزشک آزمایش های بیشتری تجویز میکند تا علت زمینهای مشخص شود. همانطور که از نام دستگاه مشخص است دستگاه زردی دستگاهی برای درمان زردی در کودکان مورد استفاده قرار می گیرد . در برخی از شرایط والدین توانایی لازم برای مراقبت از نوزاد و درمان زردی نوزاد را نخواهند داشت.

در برخی موارد که علت ژنتیک و سندرمهای ژنتیکی است احتمال عود مجدد پس از درمان وجود دارد که میتواند برگشت پذیر یا دایمی باشد. نشان داده شده است که خطر اختلال عملکرد کبد در نوزادانی که قبل از ترم (کمتر از 37 هفته بارداری) متولد شده اند یا علاوه بر افزایش بیلی روبین سرم ، ناهنجاری های دیگری نیز دارند ، بیشتر است. در برخی موارد نیز بیماری تا حدود زیادی درمان میشود. در آزمایش RETIC ( آزمایش شمارش رتیکولوسیت) نیز عملکرد مغز استخوان وفعالیت خونسازی مورد بررسی قرار میگیرد. از جمله آزمایشهای نوزاد، آزمایش غربالگری است که بلافاصله بعد از تولد انجام میشود. برخی از تستها در مرکز درمانی و بلافاصله پس از تولد انجام میشوند و برخی دیگر به تکرار و زمان بیشتری نیاز دارند. این درحالی است که بسیاری از اقدامات درمانی و آزمایشگاهی درمنزل به سادگی انجام میشوند. تابشهای فتوتراپی باعث کاهش شدید آب بدن نوزاد میشوند. در این کارآزمایی بالینی تصادفی شده که در سال ۱۳۹۸ انجام شد، ۹۰ نوزاد تحت فتوتراپی مورد مطالعه قرار گرفتند. تست شنوایی سنجی توسط کارشناس در بیمارستان و قبل از ترخیص نوزاد انجام میشود. اگر بیلی روبین به اسید گلوکونیک وصل نشود، غیرمستقیم یا نامزدوج نامیده میشود.

یرقان خفیف در نوزادان میتواند ناشی از تغییرات طبیعی در متابولیزم بیلی روبین یا اولین نشانهی مشکل بالینی باشد. همچنین ممکن است افزایش بیلی روبین ناشی از مشکل در خون باشد نه مشکل کبد. سطوح مداوم افزایش بیلی روبین در بدن می تواند نوزادان را در معرض خطر مسمومیت عصبی یا اختلال عملکرد عصبی ناشی از بیلی روبین قرار دهد (BIND). آنمی همولیتیک: زمانی که تعداد زیادی از گلبولهای خون در اثر بیماری خودایمنی، نارسایی ژنتیکی، مسمومیت دارویی یا عفونت از بین برود و کبد نتواند میزان بیلی روبین غیر مستقیم در بدن را تبدیل کند، این وضعیت رخ میدهد. زمانی که پروتئین هموگلوبین در گلبولهای قرمز کهنه تجزیه میشود، بیلی روبین در بدن تشکیل میشود. به علاوه ممکن است کودک شما برای کاهش سطح بیلی روبین خون به شیر بیشتری نیاز داشته باشد. بنابراین تست خون بیلی روبین روش خوبی برای شناسایی آسیب کبد است. میزان طبیعی بیلی روبین مستقیم در بزرگسالان ۰ تا ۰.۴ میلیگرم در هر دسیلیتر (mg/dL) است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *