سریع و سرراست اصلاح در شما آزمایش زردی نوزاد

• آسیب دیدن در زمان تولد – اگر نوزاد در زمان تولد دچار آسیب دیدگی شود، به دلیل شکستن تعداد بیشتری از سلول های قرمز خون ممکن است سطح بیلی روبین بیشتری داشته باشد. • شیر مادر – نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می شوند، به ویژه نوزادانی که در دریافت شیر یا تغذیه کافی دچار مشکل هستند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به زردی می باشند. زردی نوزاد زمانی رخ می دهد که سطح بیلی روبین در خون افزایش یابد. گرچه این بیماری معمولا پیامدی ندارد، سطح بالای بیلی روبین در خون یا عدم درمان آن باعث بروز آسیب های مغزی می شود. می باشد. شرکت نوین طب ایران دارنده ی انواع دستگاه های تست و درمان زردی می باشد که محصولات برندهای معتبر جهانی را عرضه می کند. یکی از درمان هایی که در دیدگاه پزشکان مورد توجه قرار گرفته است استفاده از روش های درمانی طب سنتی با به کارگیری گیاهان دارویی می باشد. توجه داشته باشید که مصرف این میوهها توسط مادر میتواند در درمان زردی کودک موثر باشد؛ بنابراین هرگز این میوهها را به کودک تازه متولد شده به طور مستقیم ندهید. این بیماری معمولا به راحتی درمان می شود، اما گاهی مشکل ساز خواهد شد.

درمان به موقع و سریع از بروز آسیب های جدی و ماندگار پیشگیری می کند. این درحالی است با استفاده از دستگاه فتوتراپی ( دستگاه درمان زردی نوزاد ) می توان میزان بیلی روبین را کاهش داد و آن را به سطح عادی خود بازگرداند. این نوع زردی معمولا در نوزادانی که مادرانشان دیابتی یا نوزادان دچار تاخیر رشد داخل رحمی در زمان بارداری باشند، دیده میشود که این زردی به ویزیت متخصص و درمان نیازدارد. هنگام خرید لامپ فتوتراپی حتما به موارد زیر توجه کنید: کشور سازنده ، شکل پایه، ولتاژ ،طول عمر، توان مصرفی ،طول موج ،همچنین میتوانید پس از مطالعه مطالب درمان زردی نوزاد از طریق همین سایت برای خرید لامپ فتوتراپی 20 وات فیلیپس اصل اقدام نمایید. ممکن است نوزاد شما یا حتی خود شما مجبور شوید قبل از انجام آزمایش داروهای خاصی مصرف کنید اما فقط اگر پزشک تان به شما این کار را توصیه نماید می توانید این کار را انجام دهید. آزمایش زردی نوزاد یا غربالگری بیلی روبین نوزادان اغلب یک بیلی روبین بالا (هیپربیلی روبینمی) را نشان می دهد. تشخیص زود هنگام نقص ها و بیماری های مربوط به نوزاد به وسیله آزمایش نوزاد باعث درمان زود هنگام بیماری ها و همچنین ممانعت از آسیب های شدید تر در نوزاد می شود.

به طور طبیعی کبد بیلی روبین خون را فیلتر کرده و آن را وارد دستگاه گوارش می کند. بالا بودن میزان بیلی روبین در نوزادان به دلیل استرس تولد طبیعی است. این مسئله باعث میشود که مقدار شیری که نوزاد باید بخورد کاهش یافته و در نتیجه بیماریش درمان نمیشود چرا که یکی از راههای کاهش یرقان شیر خوردن به مقدار زیاد است. نوزادان شیرخوار برای چند روز اول زندگی باید روزانه 8 تا 12 بار در یک شبانه روز تغذیه مکرر داشته باشند. گروه اول بيشتر نوزادان مادرانی هستند كه به طريق سزارين وضع حمل كرده اند و زردی به دليل كم بودن شير مادر و در روزهاي اوليه تولد ايجاد مي شود. این بیماری ممکن است در روز اول تولد یا همان ۲۴ ساعت ابتدای تولد ایجاد شود که علت آن وجود عارضه های جدی از قبیل اختلال کبد، کیسه صفرا، روده کوچک، عفونت، ترومای شدید حین تولد، بیماری خاص و … اگر نوزاد زودتر از 72 ساعت پس از تولد از بیمارستان مرخص شد، تا دو روز پس از مرخص شدن مراجعات منظم به پزشک انجام دهید تا زردی نوزاد مورد بررسی قرار گیرد. در اين مورد هم پزشكان توصيه مي كنند كه تغذيه کودک با شير مادر را ادامه دهيد و چنانچه به علت شدت زردي، نياز به تعويض خون نوزاد باشد، پزشك توصيه مي كند كه حداكثر 48 ساعت شير مادر را قطع و از شير خشك يا شير دوشيده شده براي تغذيه كودك استفاده نمایید.

البته پس از رفع زردي، مجددا بايد تغذيه با شير مادر را شروع کرد. حالا من با بیمه این همه می دم یکی که بیمه نداره باید بمیره؟ من هو الوحيد. غلط. آکادمی اطفال آمریکا (AAP) توصیه می کند که همه نوزادان تازه متولد شده قبل از ترخیص از بیمارستان و هنگامی که کودک بین 3 تا 5 روزه است از نظر زردی مورد معاینه قرار می گیرد. آکادمی اطفال آمریکا (AAP) توصیه می کند که همه نوزادان تازه متولد شده قبل از ترخیص از بیمارستان و دوباره هنگامی که کودک بین 3 تا 5 روز است از نظر زردی مورد معاینه قرار گیرند. یک مورد مهم دیگر که نقش مهمی در ابتلا نوزاد به این عارضه را دارد اختلال در تیروئید می باشد که پس از بررسی می توان درمان های موثر را شروع کرد. در واقع با استفاده از دستگاه ورق سازی است که ماده اولیه مورد نیاز برای ساخت جعبه های کارتنی فراهم می شود. در واقع سلول های قرمز خون که در خونمردگی جمع می شوند تجزیه می شوند و این تجزیه شدن باعث افزایش بیلی روبین می شود چون بیلی روبین نتیجه شکستن سلول های قرمز خون است. اما در بیمارستان ها این احتمال وجود دارد که به دلیل استفاده از دستگاه زردی نوزاد نامناسب مدت زمان درمان زردی یا فتوتراپی طولانی شود. ​Post w as c re ated with t​he he lp  of G SA Conte nt Gen​erat or D​emoversion!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *