The Demise اجاره دستگاه زردی نوزاد And نکاتی در مورد چگونگی دوری از آن

بستری کردن نوزاد در بیمارستان علاوه بر اینکه شامل هزینه بیمارستان می شود دارای هزینه های جانبی فراوانی نیز مانند هزینه رفت و آمد است و باعث می شود هزینه درمان در بیمارستان نسبت به اجاره دستگاه زردی نوزاد بیشتر باشد. در نوزادان با پوست تیره، تشخیص زردی سخت است و پزشکان در این موارد با معاینه سفیده چشم ، کف دست وشانه متوجه بیماری نوزاد می شوند.نوزادانی که گروه خونی متفاوتی نسبت به مادرانشان دارند، احتمال ابتلا به زردی در آنها بالاست، چرا که در این شرایط، تجزیه و شکستن سلولها بیشتر رخ میدهد. در نوزادانی که به عارضه زردی نوزاد مبتلا شدهاند باید برای درمان ایا در بیمارستان بستری شوند و یا والدین آنها نسبت به اجاره دستگاه زردی نوزاد در مشهد اقدام نمایند. این نوه منبع نوری دارای عملکرد بسیار بیشتری نسبت به فلورسنت است . شاید به دلیل اینکه در خانه احساس بهتری نسبت به بیمارستان داریم، ترجیح میدهیم که با اجاره دستگاه زردی نوزاد به درمان نوزاد در خانه بپردازیم. در ادامه به صورت موردی به بررسی مزایا درمان زردی نوزاد در منزل با اجاره دستگاه فتوتراپی می پردازیم . مطالعه حاضر با هدف تعیین عوارض تعویض خون در نوزادان بستری در بیمارستان اکباتان همدان در فاصله سالهای 84-1381 انجام شد.

اگر نوزاد ، سالم باشد یک نوبت تعویض خون کافی است ، ولی در بعضی از مواقع تعویض خون باید تکرار شود. تعویض خون(Exchange): نوزادی بالای ۲۰۰۰ گرم با بیلی روبین غیر مستقیم ۲۰mg/dl تعویض خون(Exchange) می شوند،نوزادان بدون علامتی که به یرقان فیزیولوژیک و یرقان شیر مادر مبتلا هستند، تا هنگامی که میزان بیلی روبین خونشان به بالای ۲۵mg/dl نرسیده است، احتیاج به تعویض خون ندارند. همچنین انواع دستگاههای led با نازلترین قیمت و همچنین فتوتراپ دیجیتالی با لامپهای فیلیپس آلمان. جدیدترین دستگاهها تحت عنوان فتوتراپ بدون چشم بند که دیگر نوزاد داخل این مدل دستگاهها نیازی به بستن چشم ها ندارد. که در این زمان خطر آسیب های مغزی یا کرنیکتروس در نوزاد بسیار زیاد است. اجاره دستگاه زردی نوزاد و استفاده از فتوتراپی، از ایده آل ترین روش های درمانی نوزادان می باشد و این موضوع از نظر علم پزشکی ثابت شده است. اما امروزه با توجه به پیشرفتی که علم پزشکی داشته است به هیچ عنوان از داروهایی مانند شیر خشت ، خاک شیر و ترنجبین استفاده نمی شود و در عین حال مورد تایید علم پزشکی مدرن نمی باشد. Po st was gen er ated ᠎by GSA Con tent Generator D emover᠎sion !

اما در نوزادان تازه متولد شده ، کبد هنوز در حال تکامل است و ممکن است به اندازه کافی بالغ نباشد تا بیلی روبین را از بین ببرد. مهم است که اطمینان حاصل کنید کودک شما به اندازه کافی غذا می خورد و به اندازه کافی هیدراته است. دستگاه اندازه گیری زردی نوزاد بدون خونگیری که بدون هیچگونه درد و خونگیری میتوان میزان زردی نوزاد را سنجید. بسته به میزان بیلی روبین کودک شما این کار را می توان در بیمارستان یا در خانه انجام داد. چرا که با این کار تأثیرات مخرب تابشها دو چندان خواهد شد. چرا که تابش دستگاه فتوتراپی به چشم نوزاد آسیب می رساند. چرا که عدم کنترل صحیح دمای بدن نوزاد میتواند باعث شدید شدن عارضه زردی شود و خطرناک باشد. 2- درمان کامل و سریع زردی در منزل و پیشگیری از عوارض خطرناک و ضایعات غیر قابل جبران مغزی. برخی از نوزادان بر اساس موعد تولد و گروه خونی مادر ممکن است در بدو تولد دچار عارضهای موسوم به زردی نوزادی شوند؛ که باید خیلی سریع برطرف شود. اگر شواهدی مبنی بر ناشی شدن زردی نوزاد از بیماریهای زمینهای دیگر وجود داشته باشد، پزشک ممکن است آزمایشهای خون دیگر یا آزمایش ادرار را نیز تجویز کند.

زرد شدن پوست و قسمت سفیدی چشم ( صلبیه ) – زمانی که زردی شدید تر است، ممکن است رنگ قهوه ای جایگزین زردی شود. با درمان در منزل مادر نوزاد نیز بسیار راحت تر می تواند به نوزاد خود رسیدگی کند. بهترین و قطعی ترین راه برای درمان زردی نوزاد استفاده از دستگاه فتوتراپی است و زمانی که شما نوزاد خود را درب منزل اجاره دستگاه زردی نوزاد درمان میکنید دیگر خیالتان از بابت عوارض خطرناکی که میتواند عدم درمان زردی نوزاد در پی داشته باشد آسوده خواهد بود. مادری 27 ساله هستم که دارای یک نوزاد چهار روزه میباشم ولی نوزاد من از روز دوم تولد دچار زردی شده است .این زردی بیشتر در صورت نوزادم دیده میشود ولی احساس میکنم امروز شکم نوزادم هم کمی زرد شده است این موضوع باعث نگرانی من است لطفا مرا راهنمایی کنید؟ معمولاً برخی از نوزادان در بدو تولد مبتلا به زردی نوزاد هستند که با استفاده از این دستگاه میتوان آنها را درمان کرد. سطح بالای بیلی روبین در هنگام تولد یک از مهمترین عوامل آسیب زا به دستگاه شنوایی نوزاد است و در صورتی که این سطح از بیلی روبین به موقع درمان نشود و کاهش پیدا نکند می تواند منجر به آسیب به سیستم مغزی نوزاد گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *