Top 10 کلید تاکتیک متخصصین استفاده برای درمان زردی نوزاد

بنابراين وجود يك وسيله غيرتهاجمي براي معين كردن مواردي را كه احتياج به خونگيري ندارد، بسيار مورد احتياج است.هم اكنون دو نوع وسيله غيرتهاجمي با عنوانهاي بيلي-روبينمتر( (jaundicemeter و ايكترومتر در دسترس مي باشد ولي از آنجايي كه اين وسايل ساخت كشورهايي هستند كه رنگ پوست جمعيت آنها با ايران تفاوت مي كند و از طرفي آزمايشگاه هاي تعيين كننده مقدار بيليروبين سرم خون با هم اختلاف دارند، طراحي و ساخت ايكترومتر كه از لحاظ هزينه مقرون به صرفه تر از بيليروبينومتر باشد در جمعيت ايران با توجه به رنگ پوست جمعيت خاص خود لازم مينمايد. علاوه بر اينكه بكارگيري اين وسيله از هزينه هاي غيرضروري تعيين بيلي روبين سرم خون از طريق آزمايشگاه جلوگيري مي كند و در زمان نيز صرفه جويي مي شود. به كارگيري اين وسيله در مراكزي كه امكان اندازهگيري بيليروبين سرم خون را ندارند؛ همانند مراكز بهداشتي درماني روستايي خانه هاي بهداشت از تعداد ارجاع هاي غيرضروري به مراكز بالاتر مي كاهد. نکته: درجه حرارت نوزاد در طول درمان باید مرتب اندازه گیری شود. قطره بیلی ناستر کاهش دهنده بیلیروبین خون بوده ولی کمی طول می کشد تا اثر کند. This da᠎ta h᠎as be᠎en c​reat ed  with GSA Content Gen erator D᠎emov᠎ersi on.

همانطور که می دانید صفرا، یکی از اخلاط چهارگانه بدن است که از طبع گرم و خشکی برخوردار است و اصطلاحا آنرا معادل آتش می دانند. نکته: مصرف میوه هایی با طبع سرد برای مادران شیرده در درمان زردی نوزاد موثر است. در کنار اینها، افزایش دفعات شیردهی بیشتر از هر عاملی به شیرخوار کمک می کند و به آب رسانی بدنش کمک می کند. مصرف این ماده خوراکی در کنار تجهیزات درمانی باعث میشود نیازی به تعویض خون یا تجویز داروهای دیگر نباشد و منجر به کاهش مدت زمان بستری شدن در بیمارستان می گردد. ترکیبات این ماده خوراکی نیز عبارتند از: 40 تا 60 درصد مانیتول، ساکاروز، فروکتوز، دکستروز و پلی ساکارید. مصرف این ماده خوراکی تا حد زیادی در درمان نوزادان موثر بوده و استفاده از آن به همراه نور درمانی باعث درمان قطعی نوزادان میشود به طوری که سه روز پس از کاربرد این دو روش در حدود 99 درصد کودکان بهبود مییابند. با توجه به اینکه قطره زردی نوزاد بیلی ناستر یک ماده خوراکی گیاهی است و هیچگونه ترکیبات شیمیایی و صنعتی ندارد لذا هیچگونه عوارض بدی برای آن ثبت نشده است. ترکیبات آن نیز شامل درصدهای مختلفی از: مانیتول، ساکاروز، فروکتوز، دکستروز و پلی ساکاریدها میباشد.

ترنجبین نیز به عنوان یک مکمل ماده غذایی فوق در کاهش بیماری کودکان بسیار مفید میباشد. هر قطره بیلی ناستر حاوی 300 میلی گرم مانیتول میباشد که مهمترین ماده خوراکی شیر خشت است. نور درمانی، باعث از بین بردن ماده سمی بیلی روبین در خون نوزاد می شود. دستگاه بیلی روبین موجود در بازار دارای کیفیت های متفاوتی و از برند های مختلفی است، بدبختانه خیلی از سو استفاده کنندگان و دلالان مشتریان را وادار می نمایند به دادن هزینه های زیاد. اجاره بلک لایت برای مهمانی ها و جشن هایی که در شب برگزار میشود کاربرد دارد. این لامپ ها ، نور آبی با طول موج 400-520 nm منتشر می کنند که فلئورسنت آبی مخصوص دارای برچسب F20T12/BB یا TL 20W/52 است. اثر درمانی فتوتراپی، به عواملی چون انرژی نور لامپ یا طول امواج نور، فاصله بین نوزاد و لامپ و مدت زمانی که پوست در معرض نور قرار می گیرد، بستگی دارد.

بهطورکلی بایدگفت نوزاد اننارسبیشازنوزادانفولترم ( نوزادانی که به موقع و در زمان طبیعی به دنیا میآیند) در معرض ابتلا قرار دارند. در این نوع درمان, نوزاد در معرض نور فرا بنفش یا همان UV قرار می گیرد و یا آن را در داخل پوشش های نور مصنوعی می پیچانند. بیلی روبین، نور آبی فلورانس را جذب می کند و تغییر شکل می دهد و از صفرا دفع می شود. این افزایش مدفوع از مهمترین عوامل کاهنده زردی است چرا که مولکولهای بیلی روبین موجود در خون باید از طریق مدفوع دفع گردند. معمولا در روزهای پس از تولد میزان بیلی روبین به اوج خود می رسد، که اگر این میزان بین 7 تا 8 درجه باشد غیرعادی است و اگر به 13 تا 14 یا 15 تا 17 برسد خطرناک بوده و باید به پزشک مراجعه کنید. به صفحه رزرو آزمایش در منزل درمانکده بروید و آزمایش مد نظر خود را آنلاین رزرو کنید. دوز فتوتراپی : یک عامل کلیدی در سرعت تاثیر گذاری فتوتراپی است. ضرورت دارد جهت تاثیر گذاری بیشتر و رفع سریعتر بیماری، مادران عزیز طریقه مصرف این ماده خوراکی را برای نوزاد به طور دقیق بدانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *