از درمان زردی نوزاد Impact شنیده اید؟ همینجا هست

عدم تشخیص و درمان به موقع زردی (از نوع غیرمستقیم) میتواند منجر به کرنیکتروس که یک سندرم عصبی ناشی از اثر سمی بیلی روبین روی سلولهای مغزی است، شود. در صورت عدم موفقیت یکبار دوشاخه را از برق بکشید و مجددا متصل نمایید. در این میان مادر دیابتی، ابتلا به فاویسم،کمکاری تیروئید، سابقه زردی در زایمانهای قبلی و… والدینی که نوزادشان مبتلا به زردی شده است در اکثر مواقع تنها راه چاره را اجاره دستگاه زردی نوزاد میدانند , چرا که این روش بسیار مقرون به صرفه است و در مدت کمی نتیجه مطلوب را به ما خواهد داد. مرکز درمان در منزل آرون با برخورداری از کادر مجرب و متهد و تجهیزات مدرن و پیشرفته آماده ارائه خدمات اجاره دستگاه زردی نوزاد و درمان زردی نوزاد در منزل به شما عزیزان است. به طور کلی از جمله بیماری هایی که توسط روش فتوتراپی می توان درمان نمود عبارتند از درمان انواع سرطان، درمان پوست و مو و درمان زردی نوزاد. زردی مشکلی است که در یک سوم نوزادان رخ می دهد و در اکثر موارد بدون درمان بهبود می یابد و عارضه ای بر جای نمی گذارد.

علاوه بر آن، بثورات پوستی ماکولوپاپولر قرمز، لتارژی، مخفی کردن سیانوز، بسته شدن سوراخ های بینی به وسیله پدهای چشمی، استعداد آسیب به شبکیه نیز از عوارض این درمان هستند برنزه شدن پوست در نوزادنی که هیپربیلی روبینمی مستقیم دارند ممکن است رخ دهد. گلبول های قرمز خون نوزاد ، اندکی پس از تولد شروع به تجزیه شدن می کنند. سن بهبودی نوزادانی که از مادران دیابتی متولد می شوند نسبت به نوزادان دیگر با زردی های مختلف بالاتر می باشد و زمان بستری شدن آنها برای بهبود و درمان زردی نوزاد طولانی تر است. کودک به مدت دو یا سه روز بسته به شدت بیماری که دارد، در بیمارستان بستری می شود، تا درمان شوند. روش معمول پوشاندن چشمان کودک و قرار دادن آنها در زیر نورهای لامپ هالوژن یا چراغهای فلورسنت است. مشخص می شود که فقط لامپ های فلورسنت که در دستگاه های درمان زردی نوزاد نصب می شود و همچنین لامپ مادون قرمز برای درمان مفید هستند. دستگاه های فتوتراپی معمولی با لامپ های سفید و آبی و آبی-سبز فلورسنت و هالوژن و LED ، امروزه جهت درمان زردی ساخته شده اند.

دستگاه های فتوتراپی در دو مدل ال ای دی(LED) و مهتابی مورد استفاده قرار می گیرد. ضمنا لامپ های ال ای دی نمیشکنند و در نتیجه خطر ریختن خورده شیشه بر بدن نوزاد نیز کاملا منتفی است. پزشک در هنگام تغذیه کودک چراغها را خاموش میکند. اگر نوزاد تازه متولدشده شما به زردی مبتلا باشد، متخصص اطفال متناسب با شدت بیماری انجام فتوتراپی را به شما توصیه میکند. فتوتراپی (نوردرمانی) پروسه ایست که در طی آن از نور برای از بین بردن بیلیروبین در خون استفاده می شود پوست و خون کودک این امواج نور را جذب می کنند و بیلیروبین را به موادی تجزیه می کنند که می توانند در ادرار یا صفرا حل و دفع شوند. تولید نور در این روش همراه با اشعه مادون قرمز (UV) بوده و این اشعه به شدت برای چشم و پوست انسان مضر بوده و سرطان زاست. فیش یک سر سیم همراه دستگاه را به دستگاه و دوشاخه را به پریز برق متصل نمایید .

این لامپ کم مصرف برای زردی نوزاد میزان مصرف برق مناسبی دارد. نوزاد این مادر حتما باید توسط پزشک متخصص معاینه کامل شود و چنان چه پزشک صلاح بداند نسبت به انجام آزمایشهای مربوطه اقدام شود و بلافاصله در صورت تایید زردی نوزادی اقدامات درمانی مناسب انجام گیرد. خبرگزاری تسنیم: حمیدرضا فولادگر با اشاره به اینکه خوشبختانه با تصویب ماده 8 لایحه رفع موانع تولید بخش زیادی از مشکلات تولیدکنندگان در بازپرداخت تسهیلات بانکی برطرف خواهد شد، اظهار داشت: براساس این ماده بانک مرکزی مکلف است از طریق تمامی بانکها و موسسات اعتباری دولتی و خصوصی عامل در صورت درخواست متقاضی متناسب با بازپرداخت هر بخش از تسهیلات پرداختی به واحدهای تولیدی نسبت به آزاد سازی وثیقه های مازاد و یا تبدیل وثیقه متناسب با میزان باقیمانده تسهیلات اقدام نماید. بسیاری از والدین از پدران و مادران خود شنیده اند که اگر فرزندشان با زردی به دنیا آمد از لامپ مهتابی برای زردی نوزاد خود استفاده نمایند اما باید گفت که انجام این عمل که هیچ جنبه علمی نیز ندارد نه تنها بیماری نوزادان را رفع نمیکند بلکه گاها باعث ایجاد افزایش شدت بیماری و همچنین سوختگی پوست و همچنین خطرات غیر قابل جبران از جمله مرگ کودک میشود. Artic le w᠎as g enerated  by GSA ​Cont᠎ent Ge nera tor  DEMO .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *